3

Satın alma tecrübeleri/Püf noktaları

1. mcsememo KitKat Community Expert Aug 22, 2016

mcsememo, Aug 22, 2016 :
    Konu hakkinda buradaki mesaja bakabilirsin.

2. carter1586 Cupcake Aug 31, 2016

carter1586, Aug 31, 2016 :
    merhaba 12 eylül de avrupa satışları açılacak avusturya da ki tanıdığıma op3 sipariş versem kaç gün içinde teslimedilir 18 eylül de türkiye'ye dönecek herhangi bir sorun yaşarmıyım.

3. mcsememo KitKat Community Expert Sep 1, 2016

mcsememo, Sep 1, 2016 :
    Merhaba. Tahmini gonderme zamani ve tahmini teslim suresine ait bilgiler buradaki resimde oldugu gibi urun satin alma sirasinda belirtiliyor. Stok durumuna ve gonderim tipine gore bu bilgiler degisken oldugu icin satin alma adimlarindan bu bilgileri ara ara kontrol etmeni oneririm. OnePlus'in burada da belirttigi uzere standart ve priority gonderim sureleri olagan disi bir durum olmadigi surece asagida oldugu gibidir. Iyi forumlar.

IMG_20160901_011142.jpg

4. carter1586 Cupcake Sep 2, 2016

carter1586, Sep 2, 2016 :
    çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için son bir soru olarak da kredi kartı ile ödeme yaparken bir sorunla karşılaşır mıyım

5. mcsememo KitKat Community Expert Sep 2, 2016

mcsememo, Sep 2, 2016 :
    Rica ederim. Odeme islemini paypal hesabi ile veya visa, mastercard, jcb kredi kartlariyla sorunsuz yapilabilirsin. Satin alma islemi sirasinda herhangi bir sorunla karsilasirsan bu sorunu bu baslik altindan yazarak yardim isteyebilirsin. Iyi forumlar.

6. carter1586 Cupcake Sep 2, 2016

mcsememo likes this.
  7. G_şakir_kuş_WkAV Cupcake Sep 11, 2016

G_şakir_kuş_WkAV, Sep 11, 2016 :
    Merhabalar. Rusya da bir abimin adresine sipariş vermek istiyorum. Hangi siteden sipariş vermeliyim acaba? En ucuz ve en kolay hangi siteden Rusya ya ulaşır. Rusya da adrese teslim edildiğinde bir ücret talep edilir mi?

8. mcsememo KitKat Community Expert Sep 11, 2016

mcsememo, Sep 11, 2016 :
    Merhaba. OnePlus'in dogrudan urun gonderdigi ulkeler arasinda rusya bulunmuyor malesef. Bunun yaninda rusya'da OnePlus urunlerinin satin alınabilecegi yetkili satici listesine ve web adreslerine buradan ulasabilirsin.

Detayli bilgi icin asagidaki linklerden OnePlus destek ekibi ile iletisime gecebilirsin. Iyi forumlar.

9. carter1586 Cupcake Sep 12, 2016

carter1586, Sep 12, 2016 :
    iyi günler ödeme sonrası böyle bir sorunla karşılaştım ne yapabilirim yardın edebilir misiniz.

You have orders which have not yet been paid.

You can complete these orders by clicking the "Pay Now" button. If the problem persists, please create a new order or contact Customer Support.

Unpaid orders are held for 3 hours from the time of creation.

10. mcsememo KitKat Community Expert Sep 12, 2016

mcsememo, Sep 12, 2016 :
    Merhaba, iyi gunler. Henuz odenmemis siparislerin oldugu ve odemeyi tamamlamak icin simdi ode butonuna tiklaman gerektigi soyleniyor. Odemenin basarili olup olmadigini buraya tiklayarak siparislerim sayfasindan kontrol edebilirsin. Odeme islemi basariyla gerceklestiyse asagidaki gibi bir sonuc ile karsilasacaksin.
    IMG_20160912_090647.jpg
    Bunun yaninda odemeyi paypal uzerinden yaptiysan paypal hesabini, kredi karti ile yaptiysan kredi kartinin baglantili oldugu banka hesabini kontrol etmeni oneririm. Sayet odeme islemi basarisiz olduysa yeniden siparis verebilirsin.

11. mecai Cupcake Sep 12, 2016

mecai, Sep 12, 2016 :
    Arkadaşlar herkese merhaba hayırlı bayramlar öncelikle. Az önce op3 sipariş vermek istedim ama olmadı. Öncelikle kredi kartı ile ödeme yapacağım ama kabul etmedi ve 10 dk sonra deneyin dedi 10 dk sonra yine denedim yine aynı şeyi söyledi. Onun dışında sormak istediklerim ise; 1. cihazı Kıbrıs'taki bi arkadaşımın adresine göndericem adrese onun ismini mi yazmalıyım yada daha önce yapan biri varsa ayrıntılı anlatabilir mi? 2. Kıbrıs'a İngiltere versiyonu mu gönderiliyor? Eğer öyleyse şarj adaptör sıkıntısı nasıl çözülür? Yada Eu versiyon göndertebilir miyiz?

12. carter1586 Cupcake Sep 12, 2016

carter1586, Sep 12, 2016 :
    Ödemeyi kredi kartı ile yaptım hata verdi en sonunda ödemeyi kabul etti kredi kartımdan bakiye düştü ama sipariş kısmında hala ödenmemiş olarak gözüküyor

Last edited: Sep 13, 2016

13. mcsememo KitKat Community Expert Sep 13, 2016

mcsememo, Sep 13, 2016 :
    Merhaba, hayirli bayramlar. Odeme sirasinda kullanmis oldugun kredi karti visa, mastercard veya jcb logolu kredi kartiysa ve buna ragmen odeme sirasinda sorun cikiyorsa ve odeme isleminin gerceklesmediginden eminsen odemeyi belli araliklarla tekrar deneyebilirsin. Sorun devam ederse odeme sorunu ile ilgili kredi kartinin bagli oldugu banka ile iletisime gecebilirsin. Banka odemeyi reddetmediyse farkli bir kredi karti veya mumkunse paypal ile odemeyi deneyebilirsin. Shipping adress kismina teslimat adresi yani urunun gonderilecegi adresi, billing adress kismina da telefonu satin alan kisinin adres bilgilerini yazmalisin. OnePlus.net kuzey kibris turk cumhuriyetine urun gondermiyor sadece guney kibris rum kesimine urun gonderiyor. Guney kibris rum kesimi avrupa birligi icinde olmasina ragmen ingiltere usulu uc girisli priz kullaniliyor. Bu nedenle birkac euroya asagidaki resimde oldugu gibi cevirici adaptor satin alman gerekir.
    UK-To-EU-font-b-Plug-b-font-font-b-Adapter-b-font-United-Kingdom-To.jpg Satin alabilecegin web sitelerini gormek icin googledan uk to eu europe power adapter converter veya universal world adapter diye arama yapabilirsin. Asagidaki iletisim linklerinden OnePlus destek ekibiyle goruserek eu versiyonunun gonderilmesini isteyebilirsin. Iyi forumlar.

14. mcsememo KitKat Community Expert Sep 13, 2016

mcsememo, Sep 13, 2016 :
    Kredi karti ile yapilan odemelerde benzer sorunlar gorulebiliyor. Ayni sorunu yasayan baska kullanicilar da var. Konu hakkinda hizli cozum icin buraya tiklayarak sayfanin en altinda bulunan live chat linki araciligiyla veya asagidaki linklerden birine tiklayarak OnePlus destek ekibiyle iletisime gecerek sorunu cozebilirsin.

15. carter1586 Cupcake Sep 13, 2016

carter1586, Sep 13, 2016 :
    live chat bölümüyle yazışmaya çalıştım ingilizce sorun olduğu için tam sağlıklı olmadı bankadan ödemenin olduğunu ama my orders bölümünde gözükmediğini anlattım kontrol ettiler sorunun bankadan kaynaklanabileceğini söyledi banka ile de görüştüm sorun yok ödemeye onay verilmiş dedi ayrıca my order 3 saat içinde siparişler silinirken ödemesi olan siparişim 3 saatten fazla olmasına rağmen hala silinmedi

16. mcsememo KitKat Community Expert Sep 13, 2016

mcsememo, Sep 13, 2016 :
    Moderatorler sadece forum isleyisinden sorumlu olduklari icin bu konu hakkinda sadece destek departmani yardimci olabilir. Siparis islemi tamamlandiginda siparis islemi dogrulama maili gonderilir. Bu dogrulama maili bazen spam kutusuna duser. Odeme islemi bakiyeye yansidiysa ve boyle bir mail almadiysan sorunu ayrintili anlatmak uzere buraya tiklayarak ticket acabilirsin. Konu hakkinda benzer sorunlari yasayan kullanicilarin mesajlarini okumak icin de buraya bakabilirsin. Iyi forumlar.

17. mecai Cupcake Sep 13, 2016

mecai, Sep 13, 2016 :
    Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Kredi kartımla daha öncede uluslararası alışveriş yaptım onda sıkıntı olacağını sanmıyorum. Ayrıca sitede kuzey Kıbrıs'a gönderim olduğu görünüyor ve adresi girdiğimde herhangi bir sorun olmuyor sadece ödeme adımında problem çıkıyor.

18. mcsememo KitKat Community Expert Sep 13, 2016

mcsememo, Sep 13, 2016 :
    Rica ederim. Son baktigimda gonderilen ulkeler listesinde kktc yoktu, liste guncellenmis demek ki. Adres kisminda yerlesim yerlerinin latin isimleri yazildigi icin de farketmemis olabilirim. Kredi karti ile yapilan odeme islemi sirasinda buradaki gibi problemler cikabiliyor. Odeme islemi my orders sayfasinda gozukmuyorsa ama banka hesabina yansidiysa ticket acarak destek ekibine bu sorunu anlatabilirsin. Bu gibi durumlarda genelde destek ekibi order islemini onaylanarak OnePlus hesabinin bagli oldugu email adresine order process verification emaili gonderir. Odeme islemi banka hesabina yansimadiysa, banka tarafindan reddedilmemesine ragmen odeme islemi gerceklesmediyse ve odeme isleminin tamamlandigina dair verification maili almadiysan odeme islemini ara ara tekrar denemeni oneririm. Iyi forumlar.

19. mecai Cupcake Sep 13, 2016

mecai, Sep 13, 2016 :
    Hocam canlı destek hattıyla görüştümde, Türkiye'den başka ülkeye dahi olsa sipariş vermekte sıkıntı olur dediler. Bilginiz var mı Türkiye'den ödemeyi yapıp sipariş vermiş ve başka ülkeye getirtmiş olanlar var mı?

20. mcsememo KitKat Community Expert Sep 13, 2016

mcsememo, Sep 13, 2016 :
    Kredi karti ile odeme sirasinda yasanan problemleri baska ulkelerde yasayan kullanicilar da yasiyor. Bazi kullanicilar bircok denemeden sonra odeme isleminin basariyla sonuclandigini belirtmisler. Benzer sekilde teslimat adresini bir ab ulkesindeki adres olarak belirtip defalarca yaptiklari denemeden sonra odeme islemini basarili bir sekilde turkiye'den yapan kullanicilarin oldugunu da okumustum. Bunun yaninda yarari olur mu bilmiyorum ama OnePlus hesabindaki first name ve last name bilgileri ile billing adress bilgileri ayni degilse bu bilgileri duzelterek odeme islemini tekrar deneyebilirsin. Belki ise yarayabilir. Bunun yaninda bu sorunu OnePlus twitter destek hesabina da yazabilirsin.