1
[TEHNIČKA PODRŠKA] - Rasprava o servisima, garancijama i ostalim popravkama

1. Slydelix
    Jelly Bean May 9, 2015

Slydelix , May 9, 2015 :
    Jesi držao mob u džepu?

2. sabo1505
    Eclair May 9, 2015

3. arubaluba
    Cupcake May 9, 2015

arubaluba , May 9, 2015 :
    Dosta ljudi ima taj problem, uključujući mene. (stranica 1)

U međuvremenu sam izvadio orzly tempered glass kojeg imam od prvog dana, i stavio ovaj njihov, međutim nema bitnijih promjena.

Jedino rješenje koje za sada funkcionira je da okrenem mobitel tako da je stražnja strana mobitela okrenuta prema tijelu. Pretpostavljam da je ovo uzrok problema.

sabo1505 likes this.
  4. IvanB.0412
    Cupcake May 9, 2015

IvanB.0412 , May 9, 2015 :
    Pozdrav... Prije nekoliko dana mije OPO zapeo na boot loogu i nemoze se pokrenuti. Pokusao sam sa wipe chace u recoveryu al nije uspjelo. Kako rješiti problem bez da izgubim podatke (slike, kontakte, muziku itd)

5. Slydelix
    Jelly Bean May 9, 2015

Slydelix , May 9, 2015 :
    sta si radio?? ovo bez gubljenja podataka je doslovno nemoguce... jedino mi pada na pamet unlock bootloader -> custom recovery -> backup ali kod unlockanja bootloadera gubis sve... ako ko ima ideju, nek slobodno kaze :D

6. matija646
    Jelly Bean May 9, 2015

matija646 , May 9, 2015 :
    Ako imaš twrp gore, znači da si otključan, s obzirom da spominješ recovery, pretpostavljam da jesi otključan
    Ako jesi, odi u recovery, wipe cache, dalvik, system I data (ne diraj internal storage jer ćeš obrisati podatke sa moba)
    Nakon što su to napravio, flash roma i gapps, pa pogledaj dal će ti se pokrenuti mob
    To bi ti trebalo riješit problem
    Naravno prije svega backup za svaki slučaj

Za drugo, tj ako imaš stock recovery, neznam točno, a i nemam baš vremena da gledam na netu kako, radim...

7. jartukovic
    Ice Cream Sandwich May 10, 2015

8. nrakic90
    Eclair May 11, 2015

nrakic90 , May 11, 2015 :
    Uradicu to, hvala!

9. vrbljani
    Gingerbread May 11, 2015

vrbljani , May 11, 2015 :
    Mada drug,velika je neka frka oko osjetljivosti ekrana ko zna hoće li ikom više priznat garanciju i kako će se stvari izdešavat.:)

10. zeljkom
    Cupcake May 11, 2015

zeljkom , May 11, 2015 :
    Pozdrav,

imam OPO od 11 mjeseca prošle godine, super mobitel do prije nekih 3 tjedna kada je touch počeo sve više i više postajati neresponsivan - kada se zagrije.

Igrice i zahtjevnije aplikacije koje zagrijavaju procesor uzrokuju da touch iznad procesora postane neresponsivan, a kada se jako zagrije onda su tu ghost touchevi i tada je to toliki problem da se moram jako potrudti da uopće ugasim mobitel da se ohladi.

Nevezano za ovaj problem, mob mi je prije tjedan dana zajedno samnom pao i ima ogreban rub - problem je bio i prije i nije se pogoršao nakon pada - ali moglo bi utjecati na njihovo priznavanje garancije...

savjeti?

11. jartukovic
    Ice Cream Sandwich May 11, 2015

jartukovic , May 11, 2015 :
    Ti problemi sa ekranom su jako česti i ne znam u kojem postotku i koje tickete rješavaju. Koliko sam skužio da su ovi koji su imali velikih problema pozitivno rješeni, kako je sa ovima kojima se to događa kad se mob ugije igricama ili po ljeti stvarno ne znam iako i sam spadam u njih (prošlo ljeto na plaži se mob nije mogao koristit te imam osjećaj da će opet počet problemi kako nam dolazi toplo vrijeme)

12. vrbljani
    Gingerbread May 11, 2015

vrbljani , May 11, 2015 :
    @jartukovic
    Nije mi jasno kako možeš koristiti telefon ako ti recimo ekran ne reaguje najbolje.To treba slat na servis ili nek tvrtka objavi da se telefon ne može koristit ljeti i slično.Nisu mi jasni nikako.

daedal likes this.
  13. jartukovic
    Ice Cream Sandwich May 11, 2015

jartukovic , May 11, 2015 :
    Ja sam taj problem imao samo na plaži dok je mob stajao na suncu pa se stvarno jako ugrijao. Priznat da imaju problem globalno bi značilo velike gubitke zbog silnih pritužbi.
    Vidjet cemo ovo ljeto, budem ga držao u frižideru :))

14. 0v3rl0rd
    Gingerbread May 12, 2015

0v3rl0rd , May 12, 2015 :
    Pozdrav,

Evo napokon su mi odobrili zamjenu. Napravio sam booking za pickup mobitela preko DHL-a, ali me ovi traže adresu na koju šaljem mobitel. Zna itko tu adresu?
    Ovi iz supporta mi ju nisu još rekli, a kurir treba proći danas po to, zato pitam ovdje gdje su ljudi ažurniji :)

Tnx

15. Franjo
    Jelly Bean May 12, 2015

Franjo , May 12, 2015 :
    @jartukovic

16. nrakic90
    Eclair May 12, 2015

nrakic90 , May 12, 2015 :
    Ja saljem mobilni na shipping adresu (nemacka), a ako sam ih dobro razumeo, oni ce odatle pukupiti

17. 0v3rl0rd
    Gingerbread May 12, 2015

Da, razumijem da je tako za vas. Ali sad kako je i Hrvatska na popisu zemalja u koje DIREKTNO dostavljaju OPO, meni su rekli da će poslati kurira. Evo, sad u 13:00 bih trebao imati dejt sa njime pa ćemo vidjeti :D

18. jartukovic
    Ice Cream Sandwich May 12, 2015

jartukovic , May 12, 2015 :
    Upravo tako, oni bi trebali poslat kurira da pokupi, on zna gdje će da dostavi uređaj.

19. 0v3rl0rd
    Gingerbread May 12, 2015

Yup, kurir me nazvao i našli smo se. Kad sam mu predao mobitel on mi je dao onaj list (potvrdu) i vidim da je on tamo napisao podatke, tako da ne bi trebalo biti problema.
    Još je rekao: "ne moraš brinuti jer već smo slali mobitele toj firmi tako da sve već znamo".
    Rekoh, super :D

A sad, privremeno, LG G2 D802 u uporabi, mrak. Čak i brzo radi, ali je patuljak u usporedbi sa OPO x)

20. ipenovic
    Froyo May 12, 2015

ipenovic , May 12, 2015 :
    Daj mi samo reci, jesu li ti došli u HR po mobitel? Jer recimo da se sad meni pokvari nešto i da hoću slati mobitel, ne znam bili trebao slati mobitel na adresu na koju je naručen (kod rodbine u Njemačkoj) ili bi mi došli u HR?