1
[TEHNIČKA PODRŠKA] - Rasprava o servisima, garancijama i ostalim popravkama

1. Slydelix
    Jelly Bean May 12, 2015

Slydelix , May 12, 2015 :
    od kad smo mi postali jedna od drzava koje oneplus podrzava ja mislim da ne bi trebao nista slat u hrv...

2. 0v3rl0rd
    Gingerbread May 13, 2015

0v3rl0rd , May 13, 2015 :
    Hrvatska je na popisu zemalja u koje DIREKTNO dostavljaju uređaj. Samim time, na svom profilu možeš promijeniti adresu na koju će dostaviti mobitel.

Kada sam ja naručivao mobitel, naručio sam ga u Njemačku i preko onog mail-forwarding servisa su mi ga "proslijedili" u Hrvatsku. Sad, prije nego sam slao na reklamaciju, promijenio sam podatke na svom profilu. Uz to, nakon što mi je odobren RMA, tražili su me da potvrdim podatke o adresi na koju će POŠTAR DOĆI PO UREĐAJ.

Logirao sam se na DHL stranicu (sa podacima koje sam dobio od Oneplus support tima) i tamo napravio booking. I DHL-ov kurir je došao po mobitel, ništa nisam trebao platiti: ja njemu zapakiran mobitel, on meni potvrdu, i to je to.

I danas već vidim da je mobitel stigao u UK, ekspresno brzo :)

ipenovic and jartukovic like this.
  3. Slydelix
    Jelly Bean May 13, 2015

Slydelix , May 13, 2015 :
    Čini se da se i moj 1+1 zarazio ghost touchem :( od jedno dok sam bio vani pokušavam otkljucat mob ali nikako ne ide... Jel oko zna možda dal ima kakav fix? Do sad sam morao (u ovom postu) ispravljat 15-ak ****... :(

Edit: kad sam došao doma odma san ga ugasio i u frizider da se ohladi (bio je jako vruć)... Onda sam nakon 3-4 min izvadio i skinuo cover da se hladi... Isto tako sam sku ti o da k a DC stavim svjetlinu na najjače boja se izblijedi...

4. matija646
    Jelly Bean May 14, 2015

matija646 , May 14, 2015 :
    hmm, imate li i vi ovako situaciju
    dakle, kamera mi dok snimam video škljoca prilikom fokusiranja, isto kao i ovom liku ovdje na videu (može se čut od 40 sek pa nadalje)

čitao sam na forumima da se to može riješti da se forsira mono snimanje videa
    koliko sam vidio, tu na forumu je lik kupio zamjensku kameru koja nije imala tako situaciju, dakle ova koja je bila u mobu je defektna, a nova dok ju je stavio, je radila bez tog zvuka (kontaktirao sam ga jučer pa mi je to potvrdio)
    isto tako, vidim da zamjenska ima razliku u jednom broju na kabelu, i malo drugačije kučište od tvorničke
    stock kamera ima - p13n05a, sunny, n1420 - http://vifocal.com/13-0m-pixel-rear-back-camera-replacement-for-oneplus-one-smartphone.html
    ova zamjenska ima - p13n05a, sunny, n1425 - http://www.ebay.com/itm/Original-13...x-Cable-For-Oneplus-One-1-A0001-/261809059692
    nije mi to neki deal breaker, ali ono, dok se ima više fokusiranja u videu, može biti lako uočljivo
    kamera normalno radi, fokusira, i sve, samo što se u videu čuje taj klik prilikom svakog fokusa
    s obzirom da je 27$ na ebay-u, razmišljao sam da probam to naručit pa zamijenit, da vidim dal će popravit to, jer koliko sam vidio, zamjenit kameru je lako, skinut poklopac matične, odvojit kameru i stavit novu (uređaj se ni ne mora gasit) i odmah dok je uređaj otvoren se može testirati dal kamera radi kako treba
    a opet sa druge strane, sjebat ću si garanciju, nije da snimam svaki dan nešto, na to sam nabasao eto tako bezveze, totalni random je bio

edit:
    hmm, na ifixit, na otvorenom mobu na kameri piše n1419 (prve verzije uređaja), tako da možda su sa vremenom unaprijedili modul ?
    https://d3nevzfk7ii3be.cloudfront.net/igi/SuhLygXH4QXdDMEm.huge

isto tako, kad već pišem
    moj uređaj još nije imao problema sa ghost touchem, ekranom koji ne reagira na dodire i slično (da pokucam u drvo)
    pokušavao sam prouzročit ghost swype ili touch na swiftkey, u ruci ili na jastuku, sa upaljenom swype opcijom, i brzim tipkanjem po tipkovnici
    jednostavno niti jednom mi se do sad to nije dogodilo, da je registrirao swype prilikom tipkanja, tako da sam u tom odjelu za sad siguran
    mob stalno imam u džepu na poslu, sad ove dane dok je bilo toplije sam ga isto tako imao, i nije bilo nikakvih problema što se tiče toga
    jedino što imam probleme vezano za ekran su ti da (doduše tu su od početka ali mi ne smetaju u dnevnom korištenju i ne čine uređaj neupotrebljivim)
    1. uređaj mi ne prepoznaje više od 5-6 prstiju odjednom na ekranu zbog uzemljenja (to se dešava samo kad ga ne držim u ruci ili na sebi), dok ga imam u ruci ili je uzemljen registrira sve prste bez ikakvih problema
    morat ću vidjeti kako će se ponašati kad stavim tempered glass od 1+ na njega, jer pod ovim orzlyem imam prašine, dlakica i tako to, pa možda me to malo hebe (u što ne vjerujem)
    no kako nikad ne koristim više od 2 prsta na ekranu, ovo ne vidim kao problem, već samo napominjem da je i kod mene to prisutno
    2. dva prsta mi ne mogu biti na istoj osi, dakle x os, na x osi (vodoravno) kad stavim prste u ravninu, ili registrira samo jednog ili niti jednog, dok na y osi (okomito) mi se to ne događa
    naravno, to se događa kad nije uzemljen, kad je, sve radi kako treba
    3. tu i tamo napravi koji touch prilikom scrolla, ali tu su problem moji prsti vjerujem, tako da je to više do mene nego do uređaja (pretpostavljam)

mob je proizveden sredinom 11. mj prošle godine (mislim), neznam točno datum napamet

Last edited: May 14, 2015

5. vrbljani
    Gingerbread May 14, 2015

vrbljani , May 14, 2015 :
    @ledosladoledi
    Pogledaj na paypal koliki ti je rok za povrat novca,a ako se uklapaš u povrat traži odmah pare nazad nećeš se pokajat sigurno.Moj oneplus radi savršeno i registruje 10 dodira odjednom ali me je strah koristiti ga kao primarni telefon te stoga nosam lumiu 1020 :)

6. Slydelix
    Jelly Bean May 14, 2015

Slydelix , May 14, 2015 :
    da ali vec ga imam 3 mjeseca pa mislim da nista od toga...

7. vrbljani
    Gingerbread May 14, 2015

vrbljani , May 14, 2015 :
    Ja kad platim nešto preko paypala na mail mi dođe potvrda i na dnu piše:
    "Issues with this transaction?
    You have 180 days from the date of the transaction to open a dispute in the Resolution Center."

Ovo važi za transakcije napravljene unazad par mjeseci,a dosad je uvijek bilo 45 dana.
    Provjeri mail i vidi tu transakciju kad si kupio one plus.Nadam se da će bit OK.Sretno

8. Slydelix
    Jelly Bean May 14, 2015

Slydelix , May 14, 2015 :
    ja sam kupio preko njuskala i lik od kojeg sam to kupio mi je dao printan onaj order number i i to je to...

9. vrbljani
    Gingerbread May 14, 2015

10. 0v3rl0rd
    Gingerbread May 22, 2015

0v3rl0rd , May 22, 2015 :
    Evo čisto da javim da mi je OPO napokon stigao. Poslali mi novi uređaj :)
    Datum proizvodnje: veljača 2015. Valjda ovaj sad neće imati defekata ili nešto :)

11. Franjo
    Jelly Bean May 22, 2015

Franjo , May 22, 2015 :
    Super!:)

12. matija646
    Jelly Bean May 22, 2015

matija646 , May 22, 2015 :
    Daj info, kako je prošao cijeli proces, koliko je bilo od početka do kraja, kako je to išlo i slično
    Jer vjerujem da će svima to ovdje dobro doć, a i ako se dobro sjećam, prvi si sa naših prostora koji je to napravio, uspiješno jel :)

13. vrbljani
    Gingerbread May 22, 2015

vrbljani , May 22, 2015 :
    Želim ti sreću sa tim novim uređajem,al po iskustvima drugih vrlo malo uređaja je bez hardware greške nažalost.

14. 0v3rl0rd
    Gingerbread May 23, 2015

0v3rl0rd , May 23, 2015 :
    Why bad karma? :)

Total time: ~35 dana.

LONG STORY SHORT:
    17.4. otvaram ticket
    12.5. šaljem im mobitel
    22.5. stigao mi novi OPO.

LONG STORY LONG:
    1) mobitel se počinje grijati (tj. bar sam ja tad skužio) tamo negdje početkom ožujka ove godine.
    2) 17.4.2015 - otvaram support ticket: navodim da se CPU grije na preko 72°C i prilažem par slika iz TricksterMOD-a
    3) 18.4 - traže me printscreen iz aplikacije Temperature Guard
    4) 19.4. - šaljem slike i odmah odgovaraju da je normalno da se takvi high-end uređaji griju i da to djelomično ovisi o "display brightness" postavkama. Kažem im da sve to znam ali da je uređaj toliko vruć da ga je nemoguće držati u rukama i da mu performanse padaju kad se zagrije. Odgovor: proslijediti ćemo problem zaduženom odjelu.
    5) 21.4. - Dobijem upute da skinem OVO (to, koliko sam skužio, kažu svima da skinu). Međutim, problem je naravno i dalje prisutan.
    6) PAUZA - nema odgovora od 21.4. do 3.5.
    7) 3.5. - traže par slika uređaja, po jednu sa svake strane, i jednu BEZ POKLOPCA baterije. Odmah im to i šaljem.
    8) 4.5. - Traže da skinem 4 stvari (CM Tool, Oxygen Tool, Teamviewer, Certifikate - sve skupa oko 1,3 GB)
    9) 5.5. - skidam datoteke i javljam im termin. Iz priloženih datoteka sam pretpostavio da će na mobitel htjeti instalirati Oxygen (ne hvala), pa, kako mi je rekao jartukovic (HVALA!) rekao sam im da ne želim koristiti Oxygen jer sam OPO kupio radi CM11S. Kroz par poruka uspijemo se dogovoriti za meeting preko Teamviewer-a.
    10) 11.5. - se*y time. Čekam ih za kompom, kasne oko 33 minute. Lik se spaja na moj komp, i govori "I'm sorry, my boss asked me to do something for her". Kažem "ok, let's get started". I na to opet čekam kojih 15ak minuta, i lik onda fino napiše "Don't worry, it's a hardware issue, we will send You a replacement".
    Da, imali smo meeting čisto pro forma, bez veze sam skidao te datoteke, al ajde, nema veze, poslati će mob.
    Odmah po završetku session-a, stiže mi notification da mi je odobren RMA. Odlazim na oneplus stranicu da potvrdim svoju adresu (napomena: kada sam naručivao mobitel, naručio sam ga u Njemačku - Zittau, pa preko forwarding servisa su mi ga proslijedili za HR). Na profilu sam izmjenio svoju adresu sa "bivšeg" Zittau na sadašnju u RH. Time sam potvrdio gdje da kurir dođe preuzeti pošiljku.
    11) na mail sam dobio podatke sa kojima ću se logirati na DHL-ovu stranicu i napraviti booking za pickup mobitela. Morao sam samo upisati svoju adresu, njihova je već bila upisana. Vezano za adrese, pročitati NOTE 2 pri dnu ovog posta.
    12) 12.5. oko 13:00 - DHL-ovom kuriru predajem svoj OPO.
    13) 13.5. oko 11:00 - mobitel stigao u UK. Nisam bio siguran da li je stigao na pravu adresu pa sam ih kontaktirao.
    14) 14.5. - Javljaju da je to adresa njihovog "warehouse-a" gdje će kroz 1-2 dana pregledati mobitel i javiti im rezultate nakon ćega će oni potvrditi primku i nastaviti sa RMA.
    15) 16.5. - pitam da li ima novosti - "We've received the parcel at warehouse and will further proceed your RMA request"
    16) 20.5. - poslali su mobitel na moju adresu ali mi nisu ništa javili pa ih kontaktiram.
    17) 21.5. - odgovaraju "Actually, we already sent out the replacement to you, please check the following tracking information"
    18) 22.5. - stigao mobitel :)

NOTE 1: Prijevoz nisam ništa platio, sve ide na njih. Tj, ništa nisam uopće platio, tako da, nema iznenadnih troškova, ni lipe.

NOTE 2: Adrese:
    Kod izrade bookinga na DHL stranici, napisana je ova adresa:

Name: GPSK TA HANDTEC
    Country: United Kingdom
    Postal code: PE4 5BH
    City: PETERBOROUGH
    House number: UNIT 8
    Contact person: MICHAEL SMITH
    Email: MICHAEL@GPSK.COM
    Phone: +448456447727

Međutim, zvao sam DHL da ih pitam da li mogu kuriru predati mobitel na drugoj adresi (radi posla), i pitaju me da li mi je firma kojoj vraćam uređaj na reklamaciju poslala neki "dokument koji ja trebam isprintati" (ona glupost sa barkodom koju kurir skenira prilikom preuzimanja pošiljke. Odgovor NE: iz Oneplus-a su mi poslali samo jedan PDF kojeg trebam isprintati i staviti U PAKET (tako da kad mobitel stigne kod njih da ga znaju sortirati). Daklem, iz DHL-a su mi rekli "nije problem, kurir će ispuniti obrazac tako da bude spreman prilikom podizanja pošiljke".

Ja sam svejedno kontaktirao Oneplus i pitao za adresu, dobio sam ovu adresu:

Account Number: 956685092
    Company Name: GPSK Ltd
    Address Line 1: 64-66 Werrington Business Centre
    Address Line 2: Papyrus Road
    City: Peterborough Zip/Postal Code: PE4 5BH
    Country: UNITED KINGDOM
    Contact Name: Michael Smith
    Contact Email: info@gpsk.com Contact Phone: 01733 298 500

Međutim, kad je DHL došao po paket, na njihovom obrascu je pisala ova adresa:

GPSK TA Handec
    Unit 8 Papyrus Road
    Werrington bus park
    PETERBOUGH PE4-5BH UK
    M. Smith, 8456447727.

Eh sad, mislim si super :D
    Al eto, iz OPO-a su mi potvrdili da je to njihov warehouse i blablabla.
    Uglavnom, to su sve njihove adrese, tako da, nema brige.

Jedino čega mi je žao je što sam na starom OPO-u poslao svoje NILLKIN staklo pa sad moram drugo naručiti, al ajde, bar su se potrudili poslati mi onu "foliju" tako da sam privremeno na sigurnom, recimo :D

Ako treba još šta, pucajte :)

aerocat, prozaican, skyline91 and 4 others like this.
  15. jartukovic
    Ice Cream Sandwich May 23, 2015

16. 0v3rl0rd
    Gingerbread May 24, 2015

0v3rl0rd , May 24, 2015 :
    Pa za sada je ok. Jučer sam tek instalirao sve aplikacije i navečer sam tek uspio sve postaviti kako treba. Jedino šta mi je po noći potrošio skoro 10% baterije (XNPH05Q) a WiFi i data su bili ugašeni (GSM upaljen). Znam da je bila ona caka sa play services ali trebao bih se podsjetiti :D

17. matija646
    Jelly Bean May 24, 2015

matija646 , May 24, 2015 :
    privacy -> privacy guard -> advanced -> google play services -> stavit deny na keep awake i wake up
    i tako za svaku aplikaciju za koju misliš da bi ti mogla cugat bateriju i slično :)

Last edited: May 24, 2015

0v3rl0rd and jartukovic like this.
  18. 0v3rl0rd
    Gingerbread May 25, 2015

0v3rl0rd , May 25, 2015 :
    E to je to, hvala ;)
    A sad kroz par dana vidjeti stvarno trajanje baterije :)

19. skyline91
    Honeycomb May 25, 2015

skyline91 , May 25, 2015 :
    ja sam zaboravio staviti "Send paperwork to shipper for the GPSK address", dostavljač došao po mobitel, ali nije znao na koju adresu treba poslati, pa se sutra vraća po paket i stavit ću jednu od ovih adresa :D

0v3rl0rd likes this.
  20. Slydelix
    Jelly Bean May 29, 2015