1
[TEHNIČKA PODRŠKA] - Rasprava o servisima, garancijama i ostalim popravkama

1. jartukovic
    Ice Cream Sandwich Oct 31, 2015

2. pamark
    Donut Jan 17, 2016

Last edited: Jan 17, 2016

3. ivanchosrb
    Cupcake Feb 26, 2016

ivanchosrb , Feb 26, 2016 :
    Imam problem sa mojim OPO, jednostavno je počeo da se restartuje sam od sebe. Otvorio tiket id-552720, malo natezao sa podrškom, zakazana remote sesija, ustanovljeno da je hardverski problem. Nakon toga poslato dalje na rešavanje. Posle dan - dva javi se neko iz OnePlus RRR (Return, Repair, Replacement) tima da proveri moju adresu, to je bilo 18.02. I od tada nema nikakvih informacija, poslao tri maila u međuvremenu, i dalje bez odgovora, da li neko zna koliko im obično treba vremena da odgovore? @jartukovic

Inače koliko sam oduševljen telefonom, toliko sam razočaran podrškom.

Last edited: Feb 27, 2016

4. hbogner
    Gingerbread Mar 2, 2016

hbogner , Mar 2, 2016 :
    I tako sam ja sazno da garancija ne vrijedi za punjač nego moram novi kupovat.
    Naime crkao punjač pa odbija punit mob.

5. ivanchosrb
    Cupcake Mar 8, 2016

ivanchosrb , Mar 8, 2016 :
    Da prosledim moju agoniju sa korisnickom službom. Už pomoć @jartukovic Alex iz RRR (Return, Repair, Replacement) se javio 03.03.2016 sa naznakom da ne rade slanje sa Srbijom. Iako sam istog trenutka vratio mail da sam sam uz pomoć UPS kuriske službe organizovao da o svom trošku pošaljem telefon, da mi samo treba adresa i koja naznaka treba da stoji, niko se ne javlja. U medjuvremenu telefon je totalno prestao da radi. Toliko nebrige i nemarnosti za korisnike skoro nisam video.

6. TrutY
    Cupcake Mar 11, 2016

TrutY , Mar 11, 2016 :
    Trebam savjer/pomoć. Ovo mi je već treći put da se javljam podršci, ali čini mi se da nerazume bas engleski najbolje.
    Slomija sam zadnje staklo na mom OPX. I sve im to napisem u suport tiketu i kažem da bi želio kupiti to zadnje staklo da cu sam ga instalirat koliko bi koštao rezervini dio + poštarina.
    Nakon 8 dana dobivam odgovor da ekran za moj mobitel košta 147Eura + troškovi servisa i porez.

A da ne kazem da sam priložija sliku di se detaljno vidi što je razbijeno.

Jeli postoji način da se sazna cijena rezervnih djelova ili negdi di mogu kupit ta leđa?

7. vrbljani
    Gingerbread Mar 11, 2016

vrbljani , Mar 11, 2016 :
    Samo sam ovdje uspio naći al je trenutno out of stock.Pa možeš upitat kad će i hoće li dolazit..
    http://vifocal.com/back-battery-gla...ver-replacement-for-oneplus-x-smartphone.html

8. nerazzurro
    Ice Cream Sandwich Mar 13, 2016

9. ivanchosrb
    Cupcake Mar 19, 2016

ivanchosrb , Mar 19, 2016 :
    Epilog. Posle iscrpnog maltretiranja sa odeljenjem RRR-a i velikim natezanjem, telefon poslat na servis. Nakon toga izuzetno dobra komunikacija sa servisom za popravke, brzo popravljeno - zamenjena maticna ploca i telefon vracen nazad.

I dalje ostaje gorko secanje na jako losu komunikaciju i nepostovanje stranke koja ima problem tj telefon koji ne radi.

pamark and jartukovic like this.
  10. vrbljani
    Gingerbread Mar 19, 2016

11. simkoman
    Donut Apr 7, 2016

simkoman , Apr 7, 2016 :
    Pozdrav,
    Jel ima netko iz međimurja ko se razumije u rootanje oneplus one-a?
    Imam problem.

12. matija646
    Jelly Bean Apr 8, 2016

matija646 , Apr 8, 2016 :
    reci, ja sam u novom selu na dravi

13. simkoman
    Donut Apr 8, 2016

simkoman , Apr 8, 2016 :
    Ma riješio sam... Hvala svejedno! Opo mi je bio u continous bootloop-u, i kaj god sam radio nisam mogao ništa. Onda naletio na bacon root toolkit i uspio riješit problem. Hvala još jednom...:)

matija646 likes this.
  14. 0v3rl0rd
    Gingerbread Apr 18, 2016

0v3rl0rd , Apr 18, 2016 :
    Imam jedan OPO koji mi je bio u bootloop-u. Flashao sam zadnji službeni CM preko twrp-a... Nula bodova, i dalje reboot kad se pojavi 1+ logo. Onda sam preko fastboot-a flashao ponovo... Sa istim rezultatom. Uglavnom, da ne duljim... Otvoren ticket jučer i (bez onih remote session-a) u roku pol sata dogovorili return. E sad pitanje: da li da spakujem sam OPO ili da stavim i:
    - SIM adaptere
    - SIM ejector tool
    - punjač
    - kabel?

Hvala

15. matija646
    Jelly Bean Apr 19, 2016

matija646 , Apr 19, 2016 :
    pa po meni valjda kako si ga dobio tako ga šalješ i nazad, ako su oni bili pošteni prema tebi da ti sve pošalju, bilo bi pošteno da i ti njima sve vratiš
    sim adapteri pašu samo za opo
    ejector je univerzalan, ali to i nije neka opcija (s obzirom da sa spajalicom možeš to otvorit)
    punjač i kabel isto tako je univerzalno to sve danas, tako da ne vidim razloga da se i to ne stavi u kutiju, jer ima svoje mjesto kao i sve ostalo

po meni stavi sve i miran si, nije da će ti nešto od toga falit danas sutra i da će ti radit probleme

16. 0v3rl0rd
    Gingerbread Apr 19, 2016

0v3rl0rd , Apr 19, 2016 :
    Odgovorili su mi u međuvremenu: "...remove any additional accessories or personal items from the device. So please send only the device if necessary please take off also the device sim tray"
    Tako da, kako se čini, moram poslati "gol" mobitel.

matija646 likes this.
  17. fkolacek
    Cupcake Apr 29, 2016

fkolacek , Apr 29, 2016 :
    Pozdrav, imam problem s fingerprintom/home button prestao je raditi, ne reagira niti kao home button niti kao fingerprint. Probao sam onaj test *#808# fingerprint radi nije izgleda neka hardverska greška, imam novi marshmallow beta 6.0.1, probao sam ga resetirati držeći power button dok se ne ugasi pa povovo upalio, Izbrisao sam stare otiske te pokušao ponovo skenirati al uopce ne detektira prst.. Jel mi može netko dati neki savijet da ponovo proradi ?
    Hvala

18. jartukovic
    Ice Cream Sandwich Apr 30, 2016

19. primarijus63
    Donut May 1, 2016

primarijus63 , May 1, 2016 :
    fingerprint

meni je ovo pomoglo

try Settings -> apps -> swipe to the right until you get to "all", find "google search", if its not there, it might be called "google-app" or something like that.. deactivate it, and the search-bar will be gone.
    reboot and activate same app.

20. fkolacek
    Cupcake May 1, 2016

fkolacek , May 1, 2016 :
    nakon isprobanog factory reseta i ovog s deaktivacijom google app nista se nije promijenilo home button i dalje ne funkcionira

Last edited: May 1, 2016