1
[TEHNIČKA PODRŠKA] - Rasprava o servisima, garancijama i ostalim popravkama

1. IvanMuse
    Ice Cream Sandwich May 2, 2016

IvanMuse , May 2, 2016 :
    Mozda je nekakva tekucina usla u senzor ili je od vlage
    Ima po forumu dosta threadova o popravljanju senzora, ali mozes probat stavit mob u nekakvu posudu ili vrecu sa rizom
    Mob treba bit skroz pokriven rizom i ako ima vlage izvuc ce se
    Mozda nije do toga ali mozes probat
    Home button i FP senzor su osjetljivi inace na vodu i vlagu

2. fkolacek
    Cupcake May 3, 2016

fkolacek , May 3, 2016 :

odstajao je preko noći u riži i nije pomoglo.. ne znam kaj da radim :((

IvanMuse likes this.
  3. IvanMuse
    Ice Cream Sandwich May 3, 2016

IvanMuse , May 3, 2016 :
    Stvarno neznam
    Mozes kontaktirati Customer Support pa da oni poprave (iako je velik broj ljudi imalo losa iskustva sa Customer Supportom)
    Ili mozes sam zamijeniti ako znas ili dat nekome da popravi (nekom servisu)
    Ovo je link za Home Button i FP Scanner ako bude trebalo
    http://vifocal.com/home-key-fingerp...fpc-replacement-for-oneplus-2-smartphone.html

EDIT: Rekao si da si probao fingerprint test (*#808#) pa vjerojatno nije hardverska greska

4. fkolacek
    Cupcake May 5, 2016

fkolacek , May 5, 2016 :
    Kontaktirao sam službu za korisnike iz oneplusa i nakon par izmjenjenih emailova izgleda da bi trebao poslati op2 na servis kod njih. Jel ima tko da je isto morao slati na servis kakva su iskustva i jel moram plačati nešto ak je mobitel pod garancijom ? Ovo mi je čovjek poslao iz RRR teama:
    For us to fix the phone I'm afraid were going to need you to ship your phone to our service center to have it repaired.

Once the device is received and inspected, the usual repair time is 3 business days (depends on the issue) and the shipping time to get
    the device back is 4 days, so if everything goes well and there are no delays, you should get your device back in about 7-10 business days.

Do you wish to proceed?

If you wish to proceed, we will then create an RMA for the repair and you will then receive an email from Arvato (Service Center)
    with a pre-paid shipping label and tracking information, after that UPS will pick-up your package within 2 business days and
    send the package to our service center for the repair.

5. Franjo
    Jelly Bean May 5, 2016

Franjo , May 5, 2016 :
    Nisam 100% siguran, ali mislim da nis' ne placas ako je pod garancijom. Samo ti dostava pokupi mobilni i cekas da dodje popravljeni.

6. mant00
    Gingerbread May 6, 2016

mant00 , May 6, 2016 :
    Ja sam prije mjesec dana slao svoj OPO na popravku, ghost touch problem sa novim mobitelom...nakon mjesec dana izmjenjivanja mailova i muke isto mi poslali te instrukcije, spakovao mob u kutiju, zalijepio adresu i kao trebao cekati UPS da pokupi, nitko se nije pojavio par dana i onda mi stize mail od oneplusa da su imali gresku u sistemu i da im ponovno potvrdim adresu (adresu sam im slao jedno 3x) te da ipak imam pravo na replacement umjesto repaira ako ocu ali da se u tom slucaju salje na drugu adresu i da odnesem spakovan mob u najblizi UPS centar.

Partner UPS-a u Hrvatskoj je Overseas Express tako da ce ti oni pokupit mob ili mozes ti odnijeti u njihov najblizi centar. Sto se tice vremena popravke, prvo ide ona inspekcija da pregledaju mobitel i vide da li ima fizicka ostecenja, od vode itd. sve sto krsi garanciju, tek onda ti odobre besplatan repair. U slucaju da je garancija prekrsena moras placati popravak, ako ne zelis popravak, salju ti ga nazad ali placas postarinu (ovo je najgori scenario naravno).
    U slucaju da prodje tu inspekciju i ne nadju nista sto krsi garanciju onda ti ga poprave i posalju besplatno.

Treba biti dosadan i uporan sa mailovima ako vidis da ti je predugo na popravci inace ce ti mob ostat tamo 2 mjeseca. Od kako sam poslao mob na zamjenu do dolaska novog trebalo im je 20 dana...plus jos mjesec dana prije toga dok su mi odobrili RMA. Adresa gdje ces slati je najvjerovatnije Njemačka ili Češka jer su im tamo najblizi servisi. Ako imas jos kakvih pitanja pitaj, vodio sam rat sa njima skoro 2 mjeseca :D

7. mboltuzi
    Donut Aug 20, 2016

mboltuzi , Aug 20, 2016 :
    Pozdrav svima,

imam 1+1 kojem za mjesec dana ističe garancija. Prije 2 dana mi se počeo smrzavati i onda ga moram ugasiti preko tipki i tek nekoliko minuta nakon toga ga mogu upaliti.
    Razmišljao sam servisu, no imam na onom aluminijskom obrubu malo oštećenje za koje nikako ne mogu dokazati da je nastalo prije prošlog ljeta i to ne od pada nego od grebanja.
    Da li bi to mogao biti razlog da mi odbiju garanciju i koliko bi me u najgorem slučaju mogao ispasti shipping?

Hvala!

Attached Files:

8. mant00
    Gingerbread Aug 21, 2016

mant00 , Aug 21, 2016 :
    Probaj factory reset prvo, vjerojatno ne bi prosao inspekciju sa tom ogrebotinom.

IvanMuse likes this.
  9. mboltuzi
    Donut Aug 21, 2016

mboltuzi , Aug 21, 2016 :
    Probao sam to prvo i nije pomoglo. Sad ga više ne mogu odmah ni upaliti nego nakon barem pola sata. Ako je točno da ne plaćam poštarinu za slanje k njima, onda ću ga poslati. Nemam što izgubiti, ionako s ovakvim telefonom ne mogu ništa. :(

10. G_slobo_micic_VJeC
    Cupcake Aug 28, 2016

G_slobo_micic_VJeC , Aug 28, 2016 :
    Zdravo svima.
    Dobro me je potreslo danas kada mi je iz torbe izletio i razbio se malo ekran mog novog tek kupljenog OP 3.
    Interesuje me koliko otprilike kosta zamjena istog i koji je postupupak slanja aparata nazad ?
    Hvala vam unaprijed na odgovorima .

11. matija646
    Jelly Bean Aug 29, 2016

matija646 , Aug 29, 2016 :
    neznam koliko bi mogla bit zamjena stakla na njemu, ali vjerujem da negdje kao i na 1+1, oko 700 kn je bila na njemu ako se ne varam, ali opet ne mora bit da će i na trojci toliko bit, treba kontaktirai support pa njih pitati
    a slanje uređaja ide, nakon što se napravi ticket i nakon što njihov support uvtvrdi da je problem podoban za slanje, radi se dogovor sa njima na kojoj ajdresi se radi preuzimanje paketa od dostavne službe
    kad ti njima daš adresu na kojoj da se uređaj pokupi, oni rade nalog dhl-u (ili kome već tko ima dostavu njihovih stvari ovisno o zemlji) da se treba pokupiti paket na toj i toj adresi

12. 444IN
    Froyo Sep 4, 2016

444IN , Sep 4, 2016 :
    Da i ja pitam, kuda poslat OPO na zamjenu ekrana prije dva sata mi pao i razbio se valjda najbolje cijelu prednjicu onda ili kako vec, ja bi da je original sve u servisu ne mislim ga prodavat radi mi ko zmaj.

IvanMuse likes this.
  13. matija646
    Jelly Bean Sep 5, 2016

matija646 , Sep 5, 2016 :
    kontaktiraj ih preko supporta i ticketa, pa vidi dal će ga htjet uzet na servis i popravak, vjerujem da hoće, samo ćeš morati platiti novi ekran (mislim da mijenjaju razbite ekrane po trošku vlasnika, jer je to ipak tvoja greška zašto se razbilo)
    a sa druge strane imaš i ovako stvari (koje su po meni najbolja opcija) - http://vifocal.com/lcd-digitizer-di...y-replacement-for-oneplus-one-smartphone.html
    samo prebaciš stvari iz mob u drugi shell (novi ekran i okvir oko njega) i spojiš sve nazad, dobro je zbog toga jer nema petljanja sa ljepilom, grijanja, odvajanja i ponovnog ljepljenja, pogotovo ako sam radiš

sam procijeni što i kako bi ti bilo najbolje, po meni, prvo kontaktiraj support da vidiš što ti oni kažu, pa kad vidiš sa njima vagni što i kako bi ti bilo najbolje
    slanje uređaja sam opisao u postu iznad

Last edited: Sep 5, 2016

IvanMuse likes this.
  14. mboltuzi
    Donut Sep 12, 2016

mboltuzi , Sep 12, 2016 :
    Samo da javim rezultate slanja uređaja na servis:
    24.8. prijavio kvar supportu i odmah dobio odgovor od Arvato servisa i sve detalje za slanje uređaja
    1.9. ga je pokupio Overseas (ali tek nakon što sam ih zvao da ga pokupe)
    9.9. stigao uređaj na kućnu adresu. Zamijenjena matična ploča i sve radi super.

Jako sam zadovoljan sa OnePlus-om tako da mi ostaje drugo nego naručiti 1+3 kao sljedeći mobitel. ;)

IvanMuse and vrbljani like this.
  15. Luksi
    Donut Sep 13, 2016

Luksi , Sep 13, 2016 :
    Veceras mi krepao OPO. Komplet mrtav. Nista nisam radio, punio se na punjacu battery banku Xiaomi Mi banku i kad sam ga isao provjeriti nista se ne dogadja.

Dosao kuci, spojio ga na zidni punjac - nista.

Drzim power button sam, pa u kombinaciji s jednim pa drugim volume buttonom i ... nista.

Spojio usb kabelom na kompjuter, opet nista...

Nista mu se nije u medjuvremenu dogodilo, nije mi ispao, smocio se nista, samo je umro.

Jel neko imao slicno iskustvo, sto da radim??

16. Luksi
    Donut Sep 14, 2016

Luksi , Sep 14, 2016 :
    Spojio mob na laptop stisao power+volume up i mob se pojavio u windowsima....

Ne kuzim sto ga je brickalo, al sad radi!

17. matija646
    Jelly Bean Sep 15, 2016

matija646 , Sep 15, 2016 :
    možda mu je baterija iscurila, tj možda ti se javio neki wakelock koji je bateriju ispraznio više nego što je trebalo, pa ga je trebalo malo ostavit da "dođe k sebi"
    bitno je da radi opet i da sve šljaka :)

IvanMuse likes this.
  18. ipenovic
    Froyo Sep 18, 2016

ipenovic , Sep 18, 2016 :
    Vidim dosta ljudi se žali da im krepaje OPO. Mome će sad za mjesec-dva bit dvi godine, radi i dalje ko urica, ali možda je vrime da ga se proda prije nego me nešto ne iznenadi.

19. Luksi
    Donut Sep 28, 2016

Luksi , Sep 28, 2016 :
    Ma ne krepava mob, on to tako malo nekad te zeka da se sjetis kako je dobar :)

Osim kad ti ispadne kao meni danas s bicikla i pukne mu staklo i umre touchscreen. Budi se na fizicki gumb i puni se, dakle radi, ali mislim da treba zamjenu cijele prednjice...

Zna neko servis di to rade?

IvanMuse likes this.
  20. matija646
    Jelly Bean Sep 30, 2016

matija646 , Sep 30, 2016 :
    moj opo ima skoro dve i pol godine, još uvijek radi kao urica, nadam se da tako i ostaje...
    a što se tiče servisa, neznam ni sam gdje bi bilo kod nas da netko to radi, raspitaj se malo po lokalnim servisima kod tebe, ako nitko nema da to radi, kupi negdje sa neta ekran sa okvirom (da ne moraš ljepit i sa tim se zahebavati) i sam prebaci stvari iz starog moba, na taj novi ekran i spoji mob, to ti je najjednostavnija opcija trenutno ako ti se ne žli plačati previše nekome da ti to napravi
    sad samo neznam koliko su cijene dijelova za njega, dal je cijena što išla dolje ili je ostala ista, nisam već neko vrijeme gledao kako se to kreće