0

✎ Teknik Konuşma ve Teknoloji Haberleri

1. mcsememo KitKat Community Expert Mar 10, 2015

mcsememo, Mar 10, 2015 :
    Bu konuda bilişim ve mobil teknolojileri alanlarındaki yenilikler, ürünler, ürün özellikleri ve karşılaştırmaları, röportajlar ve baslangic noktasinda konu basligi bulunmayan konular hakkında teknik anlatımlar paylaşılır. Forum kuralları sayfasında bulunan maddelere dikkat edilerek ticari amaç taşımayan web site kaynakları eklenebilir.

2. mcsememo KitKat Community Expert Mar 10, 2015

3. naklov Honeycomb Mar 25, 2015

4. cemee Ice Cream Sandwich Mar 25, 2015

cemee, Mar 25, 2015 :
    bende merak ettim arastirdim biraz. anladigim kadariyla qualcomm chipin üzerinde Fm var. ancak bunu kablo ile bir sekilde kulaklik cikisina baglayip, sonrada uygun kernel yazmak gerekiyor. cm gibi custom romlarda Fm radio destegi zaten yokmus.
    zaten bizim yapacagimiz sekilde mümkün olsaydi, simdiye kadar haberimiz olurdu.
    bu da xda dan bir konu:
    http://forum.xda-developers.com/app...neplus-one-t2866431/post55856106#post55856106

naklov likes this.
  5. asbestroro Honeycomb Mar 25, 2015

asbestroro, Mar 25, 2015 :
    bu fm konusunu iş yerinde bir arkadaş düşürdü aklıma ben fm radyo olduğunu bilmiyordum fakat o ısrarla olduğunu söyledi ve kendisi kullanıyor fakat bunu nasıl yaptığını bilmiyorum şu anda şehir dışında geldiğinde öğreneceğim

6. cemee Ice Cream Sandwich Mar 25, 2015

cemee, Mar 25, 2015 :
    benim anladigim elimizdeki imkanlarla mümkün olan bisey degil bu. arkadasinda opo mu var?
    örnegin g3 lerde radyo var ama hepsinde aktif degil. yazilimla aktiflestirmek gerekiyo. bunu ithalatci firmalar böyle istiyor cünkü trt bandrolü ödemeleri gerekiyor aktif gelirse. ben opoda böyle bir durum yok diye düsünüyorum, bi sor bakalim belki bildigi bisey vardir ama pek ümitli degilim acikcasi. opo cikali 1 sene oldu neredeyse, simdiye kadar bulamadilar

asbestroro likes this.
  7. asbestroro Honeycomb Mar 25, 2015

şöyleki bu arkadaş elektironikci adamı görseniz korkarsınız kafayı çizmiş bir arkadaş evet opo'su var kullandığı elektronik cihazları şekilden şekile sokan birisi kazandığı parayı akıllı telefon tablet ve türevi şeylere yatıran birisi aldığı bir telefonu 1 aydan fazlada kullanmaz şu anda şehır dışında geri döndüğünde kendisinden bilgi isteyeceğim

8. cemee Ice Cream Sandwich Mar 25, 2015

cemee, Mar 25, 2015 :
    o zaman isler degisir:) belki o dedigim baglantiyi yapmayi becerebilmistir. merak ettim simdi bende. bekliyoruz:)

asbestroro likes this.
  9. asbestroro Honeycomb Mar 25, 2015

ben hiç sanmıyorum cihazın içinden bir bağlantı olduğunu şayet öyle bir durum olsaydı bana ozaman söylerdi şöyle bir bağlantı yapılıyor diye bekleyip görelim.

cemee likes this.
  10. naklov Honeycomb Mar 25, 2015

11. cemee Ice Cream Sandwich Mar 27, 2015

12. mehan Honeycomb Mar 27, 2015

mehan, Mar 27, 2015 :
    @siranusta calıntı veya kayıp olaylarında telefonu kilitleme özelliği lolipop 5.1 ile gelmiş. Hadi hayırlısı artık inş oneplusda kullanabilcez :)

13. akulata Ice Cream Sandwich Mar 27, 2015

akulata, Mar 27, 2015 :
    Arkadaslar SONİcable dye bir sarj kablosu var hizli sarj ozellikli..daha ince buna benzer bir urun kullanan oldumu yada bu urun hakkinda bilgisi olan varmi?sizce alinir mi?bu arada link vermedim silerler dye :)

14. siranusta Honeycomb Mar 27, 2015

siranusta, Mar 27, 2015 :
    Hızlı şarj kullanmanı tavsiye etmem bataryayı zorluyor

Bakalım işlevi nasıl olacak

15. cemee Ice Cream Sandwich Mar 27, 2015

cemee, Mar 27, 2015 :
    bu hizli sarj olayi anladigim kadariyla bilgisayar baglantisinda gecerli.
    eskiden cyanogenmodda böyle bir özellik vardi. data alisverisini kesip tamamen sarja yönlendirebiliyorduk. (kernelle alakali bir özellik.) bunun icin bu kabloyu alman gerekmez. hizli sarji acinca ne kadar amper enerji cektigini bilmek lazim. 2.1A dan fazla oldugunu zannetmiyorum. o yüzden zarar vereceginide zannetmiyorum. bu kablo gereksiz bence. lg g3 te var bu özellik mesela. bilgisayara baglayinca, bildirim cubugunda secenekler cikiyor.

16. Ebu-Muaz Honeycomb Mar 27, 2015

Ebu-Muaz, Mar 27, 2015 :
    Haberin kaynağını yarım saatten fazla zamandır arıyorum, bulamadım. Oxygen ile ilgili bilgi veriliyor ve bilginin devamında CM12 içinde aynı sebpten zorunlu ertelemenin olacağı yazıyordu.

17. akulata Ice Cream Sandwich Mar 27, 2015

akulata, Mar 27, 2015 :
    Bilgisayara baglayinca degil normal priz uzerinden..dikkatimi cekmisti sizinde bir fikrinizi alim dedim..indiegogo uzerinden destek alan bir urun bu arada..

18. cemee Ice Cream Sandwich Mar 27, 2015

cemee, Mar 27, 2015 :
    normal prizdense hic bulasma derim. opo yeterince hizli sarj oluyor bence. hatta 2.1A nin bile fazla olabilecegini düsünüyorum ki bu kablo daha fazla akim veriyordur, sarji yari zamanina düsürmek 4.2A yapar ki bu cok fazla

akulata likes this.
  19. cemee Ice Cream Sandwich Mar 27, 2015

cemee, Mar 27, 2015 :
    1saniye simdi dank etti:) bence bu prizden degil. cünkü sarj aletinin verebilecegi akim sabit 2.1A. daha fazlasini veremez. bilgisayarlarin usb cikisinin kac amper oldugunu bilmiyorum. data verisi tasimayan usb kablolari var. onlardan alsan, bilgisayara bagladiginda, data verisi olmayacagi icin daha hizli sarj eder.

Edit: usb2 5V 0.5A, usb3 5V 0.9A yaziyor wikipediada

akulata likes this.
  20. Ebu-Muaz Honeycomb Mar 27, 2015