0

✎ Teknik Konuşma ve Teknoloji Haberleri

1. cemee Ice Cream Sandwich Apr 7, 2015

cemee, Apr 7, 2015 :
    bir de su adimlari gercek hayatta görsek...

2. naklov Honeycomb Apr 7, 2015

naklov, Apr 7, 2015 :
    Bana mail gelmişti okumadan sola kaydırdım kayboldu 3-4 saat sonra tekrar hatırlattı aynı şey mesajlar içinde geçerli orda da tekrardan hatırlatma oldu.

cemee likes this.
  3. akulata Ice Cream Sandwich Apr 14, 2015

cemee likes this.
  4. akulata Ice Cream Sandwich Apr 14, 2015

akulata, Apr 14, 2015 :
    @cemee telefon cok hos olmus.. Aklimi celdi bir anda..OPT nin durumuna bagli olrak tercih edilmez mi?

5. cemee Ice Cream Sandwich Apr 15, 2015

cemee, Apr 15, 2015 :
    telefon gercekten güzel olmus. özellikleride iyi ama satilsin önce bi bakalim nasil olacak. snapdragon 810 bu telefonda ne yapacak, telefon o islemcinin hakkini veriyormu. en önemlisi custom rom destegi ne durumda olacak. ben opoyu 2-3 sene kullanirim. custom rom destegide var, onlarla zaten son sürümü kullanabiliyoruz hep. opo nexus gibi oldu. opt ve bu ciksin piyasaya bi ondan sonra bakilir:)

6. akulata Ice Cream Sandwich Apr 15, 2015

akulata, Apr 15, 2015 :
    Bencede en önemlisi custom rom destegi..cnku ozaman telefonu çok uzun zaman kullanman mumkun oluyor.. Zaten normalde yeni nesli telefonlar donanim olarak yeterli seviyedeler ama yazilim destegi olmayinca bi albenileri kalmiyor.. Opo yu one çıkaran artisi buydu yazilim desteği.. Cm-coloros ve smdide oxygen..eger bu yeni teldede destek olursa tercih edebilirim..

7. cemee Ice Cream Sandwich Apr 15, 2015

cemee, Apr 15, 2015 :
    Ben nexustan gecis yaptigim icin benim icinde cok onemli rom destegi. Galaxy nexus kullaniyordum ve cok memnundum ama ekrani kirildi. Zaten texas instrument de mobil islemci bolumunu kapatinca driverlar guncellenemedigi icin artik custom rom destegide pek kalmamisti. nexus 6 alacaktim ben ama fiyati asiri ucuk oldu. Ufak bir arastirma sonucu opoya takildi aklim. Sonra opoyu baya bi arastirdim. İlk once hangi romlar destek veriyor baktim. Nexustan farki olmadigini ve fiyatininda nexusun yarisi kadar oldugunu gorunce aldim. Donanimsal olarak ben hafif bir sari bant disinda baska sorunla karsilasmadim, yazilim olarak ise oponun kendi verdigi ve verecegi yazilimlari pek onemsemedim alirken, zaten cm kullaniyordu. Diger markalarda ise yine bazi kucuk sorunlar olabiliyor. Yazilim destegi genelde cabuk bitiyor. En iyi tercih opoydu. Ucuz markalardan mesela discovery kullananlar var etrafimda. Yazilimdan cok agridi baslari. Custom rom da yok. Allahin izniyle basina bi hal gelmezse daha uzun sure kullanirim opoyu

akulata likes this.
  8. abdullahkan Gingerbread Apr 16, 2015

abdullahkan, Apr 16, 2015 :
    Evdeki wifi den sadece bir oyuna server bağlanamama hatası alıyorum, sebebi nedir acaba?

9. cemee Ice Cream Sandwich Apr 16, 2015

cemee, Apr 16, 2015 :
    O oyuna baska yerden baglanabiliyormusun. Her zamanmi yapiyor bunu. Evdeki wifi baska seylerde duzgun calisiyormu. Benim tahminim oyunun serverlarinda hata var, sende degil

10. abdullahkan Gingerbread Apr 17, 2015

abdullahkan, Apr 17, 2015 :
    Başka wifi ve 3g den bağlanıyorum, yeni başkadı bu sorun.

11. cemee Ice Cream Sandwich Apr 17, 2015

cemee, Apr 17, 2015 :
    Enterasan bir sorun. Belki modemde problem vardir. Modemi resetle istersen bi. Telefonun modemle olan baglantisini yeniden kurmayi dene, wlani sil yeniden sifresini gir. Aklima baska bisey gelmedi simdilik

abdullahkan likes this.
  12. naklov Honeycomb Apr 17, 2015

naklov, Apr 17, 2015 :
    (!) Asagidaki islemler sadece OnePlus One telefonunda uygulanabilir. Telefonunuzda bulunan imei partitionlarinin yedegini daha onceden almadiysaniz asagidaki yontemi denemeniz onerilmez. Cozum icin lutfen OnePlus teknik destek bolumune basvurunuz.

Arkadaşlar merhaba geçen gün başıma gelen ödümü kopartan moralimi altüst eden olayı anlatmak istiyorum tabi öncelikle @mcsememo kardeşime herkesin önünde tekrar tekrar teşekkür ediyor ve çok selamlıyorum.Beni öyle bir büyük dertden kurtardıki telefonumuza fiziksel olarak bir zarar vermediğimiz sürece korkmamıza gerek olmadığını kırılmadığı sürece çalıştırabileceğimizi öğrendim.
    Oxygen os dan memnun kalmadığım için cm 12s i denemek istedim aslında çok kolay işlemi kendi hatalarım yüzünden telefonu açılmaz hale getirdim moralim sıfır ne yapıcam acaba çöpmü oldu telefon diye düşünürken moderatör arkadaşımızın yardımları ile 5 dk içinde hallettik. OnePlus One telefonunuz harbrıck olduğunda korkmanıza moralinizi bozmanıza hiç gerek yok sırasıyla yapıalcak işlemler şu şekilde;
    1-https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=23999 dosyayı indiriyoruz. sonra 20 saniye kadar guc+ses artir butonuna basili tutup sonra usb ile bilgisayara baglıyoruz. Pc telefonumuzu QHSUSB__BULK olarak görüyor .
    2-Ben Xp kullandığım için https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934555026 burdaki dosya ile telefonu pc ye tanıttım.
    NOT:Dosyaları C değil de varsa D dizinine açmanızı öneriyorum.
    3- OnePlusRestoreTool(64GB).exe (ilk indirdiğimiz dosya) dosyasina sag tikla ve yonetici olarak calistırıyoruz.Garip şekilli yazıların olduğu 1 den 12 yada 15 e kadar sırayla alt alta dizilmiş çinceye benzeyen yazılar gelicek sonra refresh butonuna tiklayıp bekliyoruz.
    qhusbbulk1.jpg

4-Satırların birinde com yazması gerek eğer yazıyorsa starta basıp cihazımızı hardbrikc den kurtarmaya başlıyoruz bunu anlamak içinde com yazan satır yeşil renkte yükleme yapıyor satır komple yeşil olduğunda ve usb gibi yazı görüyorsanız işlem tamam.
    11.jpg
    22.jpg
    Ben 5Q.exe dosyasını çalıştırdığım için 11s yüklüydü ama şuan 12s için olanı da eklemiş moderatör arkadaşımız olur da birinin başına gelirse diğer dosyayı indirip(12s) onunla da aynı işlemleri yapabilir.

Dikkat etmeniz gereken telefonu pc ye doğru tanıtabilmek,telefonun açık olduğundan emin olmak :)

---------------------------------------------------------------------------------
    @mcsememo
    Not: Telefonun guc+ses artir, guc+ses azalt butonlarina birlikte basildiginda fastboot moduna veya recovery moduna girilemiyorsa, telefon bilgisayara baglandiginda taninmiyorsa,

222.jpg

veya aygit yoneticisinde QHSUSB_BULK seklinde gozukuyorsa,

QHSUSB_BULK.jpg

veya Bilinmeyen USB Aygiti seklinde gozukuyorsa telefon hardbrick olmus demektir.

1.jpg

Kisacasi hardbrick olma sekline gore telefon aygit yoneticisinde farkli sekillerde gozukebilir. Onemli olan qualcomm suruculerini duzgun tanitabilmektir.

Bunun haricinde telefon acilmama sorunlarinin hardbrick ile ilgisi yoktur.
    Kurulumun yapilabilmesi icin Qualcomm suruculerinin yuklu olmasi gerekir.
    1c.jpg

9008.jpg

9006.jpg

Yukarida anlatilan kurulum sekli Windows XP isletim sisteminde yapilan Qualcomm Yonga kurulumudur. Yonga kurulumu sadece asagidaki arac ile yapilabilir. Qualcomm Yonga kurulumu hardbrick olmayan telefonlarda da yapilabilir.
    3.jpg

Kurulum islemi tamamlandiktan sonra telefonu usb portundan cikarin ve ekran acilana kadar power (guc) butonuna basin.

-Windows XP, Windows 7-8 icin unbrick kurulum paketi ve anlatimi icin buraya tiklayiniz.

bkamber, akulata, klakson123 and 3 others like this.
  13. webpagina Ice Cream Sandwich Apr 17, 2015

webpagina, Apr 17, 2015 :
    bu ayni olay dun gece basima geldi :) unlocked yaptigim halde telefon fastboot yaparken failed okay diye hata verip durdu arastirdim hardbrick oldunu ogrendim ve buna benzer yontemle duzeldi :) guzel bir paylasim ciddiye alinmasi gereken bi rkonu

14. naklov Honeycomb Apr 17, 2015

naklov, Apr 17, 2015 :
    Ben üzüntden ağlıycaktım sende yine yazı gelmiş :) bende hiç birşey yoktu telefon açıkmı kapalımı onu bile zor anladım :)

akulata and webpagina like this.
  15. webpagina Ice Cream Sandwich Apr 17, 2015

16. webpagina Ice Cream Sandwich Apr 17, 2015

vallaha dun gece uyumadim kafama takildi ama ayni yonetmle bende duzelttim.

17. naklov Honeycomb Apr 17, 2015

naklov, Apr 17, 2015 :
    eksikleri düzeltiyorum ilk indirdiğimiz dosyanın içinde yani satır 2 deki :)

webpagina likes this.
  18. ibayrak Froyo Apr 17, 2015

ibayrak, Apr 17, 2015 :
    Aynisi benimde basima geldi @mcsememo sagolsun bana da ayni sekilde yardimci oldu.

webpagina and naklov like this.
  19. webpagina Ice Cream Sandwich Apr 17, 2015

herkesin bi tadmasi lazim yani :)

20. ibayrak Froyo Apr 17, 2015

webpagina likes this.