0
✎ Teknik Konuşma ve Teknoloji Haberleri

1. SymphoniC
    Eclair Jun 12, 2015

SymphoniC , Jun 12, 2015 :
    Merhaba arkadaşlar
    Telefon hafızasındaki herhangi bir fotoğrafı "Galeri" uygulamasındaki "Düzenle" seçeneğiyle "kırp, döndür" gibi düzenleme yapıp, tik işaretine tıkladığımda otomatik Google+ açılıyor, hata verip yeniden galeriye geri dönüyor. Dün bu hata yoktu, sabah telefona baktığıma birkaç uygulama gece güncellenmiş, dikkat de etmedim hangileri diye.. Galiba bu güncelleme ile oldu bu sorun..
    Restart da fayda etmedi bu arada :D
    Ekran videosu diye bir seçeneğin olduğunu biraz önce keşfedip :oops:, hemen deneme yaptım.
    Hata videosu: http://tinypic.com/r/9qfb43/8

Cyanogen OS Sürümü: 12.0-YNG1TAS17L
    Android Sürümü: 5.0.2

*** edit: Bu sabah Google+ güncellendi, sorun düzeldi ;)

Last edited: Jun 13, 2015

cemee likes this.
  2. cemee
    Ice Cream Sandwich Jun 16, 2015

cemee , Jun 16, 2015 :
    arkadaslar söyle bir usb aldim. hem telefona hem bilgsayara giriyor. bendeki 64gb usb3. baska versiyonlari da mevcut. ufak boyutlu hep yanimda. flash disc almayi düsünenlere tavsiye ederim. baska markalarin da böyle ürünleri mevcut. cok pratik bir ürün hqdefault.jpg

Alptekin and akulata like this.
  3. akulata

akulata , Jun 16, 2015 :
    Fiyat nedir?

4. cemee

cemee , Jun 16, 2015 :
    Brn avusturya mediamarkttan 24,90€ ya aldim. Yalniz magazada 45€fiyati vardi. Online shopta 24,90 yaziyor diye ufak bir ugras sonucu o fiyattan aldim:) usb2 veya 32 16gb gibi versiyonlari daha ucuz. Yanliz sunu soylemeliyim ki kesinlikle bir performans urunu degil. Hizi normal. Cok cabuk isiniyor. Ama su ana kadar bi sorun yasamadim. Zaten kingston 5sene uretici garantisi veriyor

akulata likes this.
  5. botturgec
    Froyo Jun 17, 2015

botturgec , Jun 17, 2015 :
    Bir hata edip, maddi yetersizlikten bu telefonu çakma imei'li aldım. Bu 2g problemi canımı sıkmaya başlıyor biraz. Hiç bir şekilde bir çözüm gelmeyecek mi acaba bu duruma ? Meşhur Osman Bey'e de ulaşıp sordum fakat elinde cihaz yokmuş çalışması için. Benimkini göndereyim dedim, istemedi. Anlaşılan o da bıraktı bu işi. Kaldım ben de böyle :)

6. fatih_54
    Gingerbread Jun 18, 2015

fatih_54 , Jun 18, 2015 :
    pasaporta kaydettir uğraşma yada kaydetme yapamam dersen telefonunu 2 3 ay hat takmadan kullan sonra telefona farklı rom kur en son oxyegen kur telefon açılıyor btk mesaj yolluyor telefonun kayıtsız diye belli bir süre kilitlenen telefonların ime lerini siliyorlar herhalde dene istersen

7. cemee
    Ice Cream Sandwich Jun 24, 2015

8. Alptekin
    Honeycomb Jun 27, 2015

9. cemee
    Ice Cream Sandwich Jun 27, 2015

cemee , Jun 27, 2015 :
    Ubuntu bilgisayarlarda da kullanilan Linux tabanli bir isletim sistemi. Uygulama olayini ben de tam olarak bilmiyorum:)

10. intibak
    Froyo Jun 28, 2015

intibak , Jun 28, 2015 :
    Arkadaşlar TWRP nandroid backup ile müziklerimi , videolarımı ve fotoğraflarımı kaybettim.

Bana tek bir backup işlemi altında müzik, foto ve video kaybetmeyeceğim bir program önerebilir misiniz.

11. cemee
    Ice Cream Sandwich Jun 29, 2015

cemee , Jun 29, 2015 :
    bildigim yle bir program yok ama normalde fotograflarini, müziklerini, nandroid backupini falan kaybetmezsin. sen telefonun da hafizasini formatlamissin sanirim. telefon icin program ariyorsan, hafizayi formatladigin sürece geri döndüremezsin ( belki buluta yedek alip oradan geri yükleyen program vardir ama cok uzun sürer). sana bu isi yapacak bilgisayar programi lazim. airdroid gibi programlar foto müzik falan esitliyordu sanirim ama diger dosyalari yedeklemiyordu sanirim.
    en iyisi foto ve videolari googlea yedekle. müziklerinde bilgisayarda bir klasörde dursun. hafizayi formatlasan bile geri atma sansin olur en azindan.
    yada rom vs atarken hafizayi silme

12. intibak
    Froyo Jun 29, 2015

intibak , Jun 29, 2015 :
    Aslında tam anlamıyla şöyle oldu ;

CM12.0 YNG1TAS213 güncellemesi geldi OTA dan kabul ettim ancak sorun yaşadım kurulumunda.

Bende güncellemenin eklenmiş full rom halini indirdim ve fastboot yöntemi ile kurdum.(https://forums.oneplus.net/threads/index-kullanici-rehberi-user-guide.279363/#post-10392005) buradaki kodları uyguladım.

Bu işlemlere başlamadan önce twrp ile Nandroid back up almıştım . Kurulumu bitirdikte geri yükledim ancak resimler ve müzükler gitmişti .

Kabaca back up alıp , direk fastboot ile kuruluma geçtim , kurulumdan sonra da restore ettim ama hüsran :(

Bulut kullanmak istemiyorum çünkü internette foto koymak istemiyorum depolama amaçlı .

Eskiden son dediğinizi yapıyordum ama oda uğraştırıyor işte . Yeni romlar gelince aman bosver diyor insan uğraşmamak için .

Sanırım dediğiniz gibi hafızayı silmişim ama anlam veremediğim nokta backup aldıktan sonra komple format ta atsam gelmesi gerekmez miydi medyaların.

Last edited: Jun 29, 2015

13. cemee

cemee , Jun 29, 2015 :
    Telefonun hafizasini 2 bolum gibi dusun. Biri sistem, biri SD kart. Nandroid sadece sistemi yedekliyor geri kalan ise SD kartta. Yani nandroid backup icine SD karttaki dosyalar yazilmiyor. fastboot yapinca da ikisinide siliyor.

14. akulata

akulata , Jun 29, 2015 :
    OPT parmak izi okuyucusu ile gelecekmis.. Demek ki kapasitif tus yerine fiziksel bir home tusu olcak yada daha once meizu mx haberlerinde okuduğum gibi kapasitif bir parmak izi okuyucu olur.. Hadi hayirlisi bakalim :)

15. intibak
    Froyo Jun 29, 2015

intibak , Jun 29, 2015 :
    Ben genelde bunu harici hafıza yuvası olan cihazlarda geçerli sanıyordum . Peki bu sd karta yedeklenen dosyalar hangi isimde gözüküyor ?

Edit : Direk sdcard diye çıkıyormuş şimdi gördüm. PC den bakarken internal storage olarak çıkıyor.

Peki hocam fastboot kurulum sırasında aşağıdakilerden hangi kısmı es geçmeliyim sd card kısmının silinmemesi için ;

fastboot oem unlock
    fastboot erase persist
    fastboot flash persist persist.img
    fastboot erase reserve4
    fastboot flash reserve4 reserve4.img
    fastboot erase oppostanvbk
    fastboot flash oppostanvbk static_nvbk.bin
    fastboot flash boot boot.img
    fastboot erase userdata
    fastboot format userdata
    fastboot flash userdata userdata_64g.img
    fastboot flash system system.img
    fastboot flash recovery recovery.img
    fastboot flash cache cache.img
    fastboot flash modem NON-HLOS.bin
    fastboot flash sbl1 sbl1.mbn
    fastboot flash dbi sdi.mbn
    fastboot flash aboot emmc_appsboot.mbn
    fastboot flash rpm rpm.mbn
    fastboot flash tz tz.mbn
    fastboot flash LOGO logo.bin
    fastboot oem lock
    fastboot reboot

Last edited: Jun 29, 2015

16. cemee

cemee , Jun 29, 2015 :
    Harici hafizali olanlarda 3 hafiza var gibi dusunebilirsin. Nandroid backup SD Kart icinde twrp klasorunde tarihli ismiyle yedekleniyor

17. cemee

cemee , Jun 29, 2015 :
    Emin degilim ama sanirim
    fastboot erase userdata
    fastboot format userdata
    fastboot flash userdata userdata_64g.img
    Kismini es gecmen gerekiyor. Ama en iyisi bilgisayara yedek alip tamamen temiz kurulum yapmak. Cunku kalan dosyalari kullanan programlar yine sorun cikartabilir. Brick olayindan döndürebilirim dersen deneyebilirsin. Belki hic sorun cikmaz. Ben daha once denemedim hic

intibak and akulata like this.
  18. intibak
    Froyo Jun 29, 2015

intibak , Jun 29, 2015 :
    Sanırım en iyisi sd yi manuel yedekleme ve geri yükleme dediğiniz gibi .

Bilgilendirmeler için çok teşekkürler @cemee

akulata and cemee like this.
  19. cemee
    Ice Cream Sandwich Jul 1, 2015

20. naklov
    Honeycomb Jul 1, 2015

naklov , Jul 1, 2015 :
    Arkadaşlar google camera ve color os another camera kullanıyorum fakat video çekerken sürekli focus yapıyor kapatmadım bir türlü izlerken de nasıl çektiyse öyle gösteriyor bilgisi olan var mı.
    Not=Oyun performansı olarak hiç memnun değilim cihazdan escape oyununu yükledim ama daha 5dk olmadan aşırı ısındı cihaz. Bu ikici oynadığım oyun=)

akulata likes this.