14
Τοποθέτηση Γνήσιου Γυαλιού Προστασίας Οθόνης ~ Installation Of OnePlus One Original Tempered Glass

1. trancer9
    Froyo Mar 14, 2015

trancer9 , Mar 14, 2015 :
    Μιας και κατέγραψα την διαδικασία, ας τη μοιραστώ μαζί σας...

2. gaster
    Lollipop Moderator Mar 15, 2015

gaster , Mar 15, 2015 :
    Σωστος φιλε. Ευχαριστουμε για το βιντεο ;)

MakrisI and trancer9 like this.
  3. emlazo
    Cupcake Mar 15, 2015

emlazo , Mar 15, 2015 :
    Ωραίος, την έβαλα και εγώ πριν καν χρησιμοποιήσω για πρώτη φορά την συσκευή.
    Έχεις την αίσθηση ότι τα δάκτυλα γλιστρούν καλλίτερα.

VangelisGi, trancer9 and gaster like this.
  4. trancer9
    Froyo Mar 15, 2015

trancer9 , Mar 15, 2015 :
    Και εγώ αυτό νομίζω. Γενικά, είναι καλύτερη η αίσθηση. Και φοβόμουν για το αντίθετο.

Last edited: Mar 17, 2015

gaster likes this.
  5. jeisblack
    Honeycomb Mar 19, 2015

trancer9 likes this.
  6. trancer9
    Froyo Mar 19, 2015

gaster likes this.
  7. jeisblack
    Honeycomb Mar 19, 2015

jeisblack , Mar 19, 2015 :
    Εμείς ευχαριστούμε για τη καθοδήγηση σου με το βίντεο αυτό!! Ότι άλλο χρειαστείς ξέρεις πια που θα μας βρεις!

gaster and trancer9 like this.
  8. dpapas
    Gingerbread Mar 20, 2015

dpapas , Mar 20, 2015 :
    Η εφαρμογή πολύ πιο εύκολη από πλαστικού τύπου προστασίες και κολλάει πολύ καλύτερα. Άξιζε τα λεφτά για μια tempered glass προστασία.

VangelisGi, gaster and trancer9 like this.
  9. giannhs97
    Honeycomb Mar 21, 2015

giannhs97 , Mar 21, 2015 :
    Εφαρμοσα και το δικο μου μολις τωρα. Ευχαριστω παρα πολυ για το βιντεο που ανεβασες!

VangelisGi, trancer9 and gaster like this.
  10. Epeapteroenta
    Froyo Mar 27, 2015

trancer9 and gaster like this.
  11. HelpMe
    Froyo Apr 6, 2015

HelpMe , Apr 6, 2015 :
    Ωραία κάλυψη - Είμαι έτοιμος να παραγγείλω το τηλεφωνάκι ... Πιστεύετε ότι αξίζει τα χρήματα το συγκεκριμένο προστατευτικό? Σκοπεύω να παραγγείλω το ανοιγόμενο κάλυμμα ...

trancer9 likes this.
  12. zafiris87
    Eclair Apr 7, 2015

zafiris87 , Apr 7, 2015 :
    το ανοιγόμενο κάλυμμα για τις διαστάσεις του opo πιστεύω ότι είναι τελείως άβολο. με tempered glass και μια ωραια θήκη που να καλύπτει την περίπετρο καλά, θα είσαι κομπλέ.
    εγω για παράδειγμα παρήγγειλα tempered glass και aluminium bumper απο ebay.

trancer9 likes this.
  13. VangelisGi
    Froyo Apr 7, 2015

VangelisGi , Apr 7, 2015 :
    Την θήκη την έχω (αν εννοείς αυτή ) και είμαι ευχαριστημένος δίνει λίγο όγκο βέβαια στο κινητό γιατί το κάνει "book" αλλά κάθεται "γάντι", και σε συνδυασμό με το tempered glass screen protector νιώθω ότι έχω ένα κινητό πλήρως προστατευμένο. Οπότε για εμένα άξιζαν τα χρήματα που έδωσα.

Ευχαριστώ πολύ φίλε @trancer9 για τον οδηγό.:)

Last edited: Apr 7, 2015

trancer9 likes this.
  14. HelpMe
    Froyo Apr 7, 2015

HelpMe , Apr 7, 2015 :
    Καλησπέρα Βαγγέλη!

Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση. Ναι για την θήκη που υποδεικνύεις μιλούσα και εγώ.

Έχω μια αντίστοιχη στο S3 που δεν μετάνιωσα ποτέ που την αγόρασα αφού με αυτό γλίτωσα 3-4 φορές το σπασμένο τηλέφωνο ύστερα από 28 μήνες.

Έκανα την παραγγελία σήμερα: το 64 άρι, + θήκη (βιβλίο) + προστατευτικό οθόνης. Τώρα ...: αναμονή!

trancer9 and VangelisGi like this.
  15. HelpMe
    Froyo Apr 16, 2015

HelpMe , Apr 16, 2015 :
    Χθες ήρθε τελικά και το δικό μου 1+1 και σήμερα είχα χρόνο να τοποθετήσω - με την βοήθεια του βιντεο του trancer9 - το προστατευτικό οθόνης.
    Νομίζω πως πρόκειται για μια λογικά εύκολη διαδικασία κι ότι το "δυσκολότερο" σημείο είναι να είναι [και να παραμείνει ... !!!] καθαρό από ΣΚΟΝΕΣ & ΔΑΧΤΥΛΙΕΣ η οθόνη του 1+1 κατά την διάρκεια της διαδικασίας.

Εφαρμογή: Το "τζάμι" εφαρμόζει φυσικά τέλεια.
    Χρηστικότητα: Δεν μεταβάλλεται καθόλου η λειτουργικότητα της οθόνης.
    Εμφάνιση: φαίνεται ελάχιστα και μόνο εάν το "ψαξουμε" (νομίζω ότι έχει πάχος 2 mm).
    Αποτελεσματικότητα: (αν και δεν θέλω να διαπιστώσω την αποτελεσματικότητά της) νομίζω πως είναι προτιμότερο να δώσω 10 ευρώ τώρα παρά ...[??] εάν μου πέσει και σπάσει ή ραγίσει ... Συν το πρόβλημα ότι θα παραμείνω χωρίς για ένα μήνα ...

Εκείνο που μου έχει κάνει την περισσότερο θετική εντύπωση ως τώρα, ως αγοραστής, είναι το υψηλό επίπεδο αισθητικής σε όλα τα προϊόντα (πέραν του ίδιου του τηλεφώνου). Κάποιος θα πει: καλό μαρκετιγκ και δεν θα διαφωνήσω αλλά θα αφήσω ένα περιθώριο και στο ενδεχόμενο να πρόκειται για μια [ελαφρώς ... ] διαφορετική φιλοσοφία της εταιρείας καθώς το να βάλει το logo στο καλώδιο φόρτισης ή στο πανάκι καθαρίσματος (κλπ) δεν έχει κόστος για κείνη αλλά δείχνει επιμέλεια και καλή διάθεση ...

trancer9 and VangelisGi like this.
  16. lespan
    Cupcake Apr 16, 2015

lespan , Apr 16, 2015 :
    Καλησπερα παιδια!! Εχω παραγγειλει την clear case και το tempered glass screen protector και δεν μου εχουν δωσει ακομα tracking number. Το παρεγγειλα πριν μια βδομαδα και στο shipping order e-mail που μου στειλανε δεν εχει tracking number, και στο λογαριασμο στην oneplus λεει tracking number : null. Εχει κανενας καμια ιδεα τι παιζει?

trancer9 likes this.
  17. VangelisGi
    Froyo Apr 16, 2015

VangelisGi , Apr 16, 2015 :
    δες εδω

για την ιστορια να σου πω οτι το παρελαβα σε 7 εργασιμες .

trancer9 likes this.
  18. lespan
    Cupcake Apr 18, 2015

lespan , Apr 18, 2015 :
    Ευχαριστω πολυ φιλε!!

VangelisGi and trancer9 like this.
  19. smania
    Cupcake Apr 25, 2015

smania , Apr 25, 2015 :
    Ξέρεις μήπως που θα μπορούσα να βρω γυαλί για την οθόνη γιατί έσπασε;
    Ευχαριστώ

20. nstmania
    Cupcake May 8, 2015

nstmania , May 8, 2015 :
    μόλις παρέλαβα 2 τζάμια γνήσια και ξενέρωσα με την ζωή μου... καθάρισα άψογα το κινήτο και ακολούθησα κατα γραμμα την διαδικάσια. Βάζω την πρώτη και μένουν bubbles στην δεξια άρκη και άλλη μια στην γωνία (μεγάλες)... όσο και να προσπαθούσα να τις σπρώξω στην άκρη απλα επανερχόντουσαν. Μου την βαράει ανοίγω την δεύτερη .... χειρότερα δεν κολλάει στην δεξιά πλευρά περίπου 2 εκατ. απο την άκρη του κινητού και μου αφήνει και ένα κύκλο μέσα στην μέση της οθόνης... βρε τι προσπάθησα με την πένα που είχε μέσα τι με πιστωτική κάρτα τίποτααααααα. Τελικά αναγκάστικά να ξεκολήσω την δεύτερη εντελώς...με την δεύτερη κόλησε τέλεια αλλα φυσικά όσο και αν πρόσεξα το πίσω κολώδες μέρος άρπαξε σκόνη και τώρα είναι γεμάτο σημάδια... Θεωρείτε ελατωματικά τα Tempered που δεν έφευγαν οι φυσαλίδες με τίποτα ??... Τι μπορώ να κάνω με την oneplusone που έδωσα τόσα λεφτα και δεν κόλησαν καλά ως οφείλαν??? Ιδέες ??