15
Τοποθέτηση Γνήσιου Γυαλιού Προστασίας Οθόνης ~ Installation Of OnePlus One Original Tempered Glass

1. Aranu
    Eclair May 8, 2015

Aranu , May 8, 2015 :
    Γεια χαρά. Μόλις έβαλα το ίδιο στο κινητό μου. Κυριολεκτικά δεν έχω πάνω από 15 λεπτά που το έχω. Έχοντας χαλάσει 2 απομιμήσεις από Κίνα θα σου πω ότι παίζει ρόλο και ο παράγοντας τύχη. Δεν νομίζω να δεχτούν ως ελαττωματικό οτιδήποτε που δεν έφτασε σπίτι σου ραγισμένο ή σπασμένο από τη μεταφορά. Για αυτό τον λόγο προσωπικά προτείνω σε περίπτωση που το αντέχεις να παραγγείλεις ένα και να πας σε κάποιον ειδικό που το έχει ξανακάνει να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Αμφιταλαντεύτηκα αρκετά από το πρωί για το αν θα το έκανα εγώ ή θα το έδινα σε επαγγελματία. Καταλαβαίνω απολυτά την "ξενερα" σου πάντως. Το έχω πάθει και εγώ...

2. nstmania
    Cupcake May 9, 2015

nstmania , May 9, 2015 :
    Aranu δεν τους τα χαρίζω μέσα σ΄ενα μήνα είχα παρεγγειλίες ύψους 540 eur (κινητό + accesories) με epxress royal (29 eur το καθένα) και χάρη σ΄εμένα αλλοι 2 συν/φοι αγόρασαν opo στο γραφείο.. Δεν χρειάζεται να είσαι επαγγελματίες έχω περάσει άπειρες μεμβράνες αλλα φαίνεται οτι τα glass αν δεν είναι τελείως "ισια" απο μαμά και με καλή κόλα σ' ολη την επιφάνεια τους είναι πολύ σκληρότερα απο τις μεμβράνες και δεν μπορείς να διώξεις τον αέρα που μένει.... Είναι παράλογο ο αέρας να βρίσκεται σε άκρη του κινητού, να το βλέπεις οτι σπρώχνεται προς τα έξω και σε δέκατα δευτερολέπτου να εμφανίζεται πάλι. Ανοίξα ticket και ζητάω αντικατάσταση για τις 2 απο τις συνολικά 4 που είχα παραγγείλει και περιμένω να δω πόσο κάλό marketing έχουν σε πελάτες που τα έχουν σκάσει άγρια....ελπίζω να μην με απογοήτευσουν για 12 eur γιατί πραγματικά θα τσαντιστώ (οχι για τα λεφτά, αλλα για το γαμώτο).

Aranu likes this.
  3. Aranu
    Eclair May 9, 2015

Aranu , May 9, 2015 :
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Εύχομαι ότι καλύτερο!

nstmania likes this.
  4. gaster
    Lollipop Moderator May 29, 2015

gaster , May 29, 2015 :
    Ισως επεσες σε ελατωματικο κομματι φιλε. Εγω που πριν απο καμια εβδομαδα περασα το γνησιο tempered glass, εκατσε αψογα και ειναι σαν καθρεφτης. Το βιντεο εδω βεβαια μου εκανε την διαδικασια ακομα πιο ευκολη

5. stratoss
    Donut Jun 2, 2015

stratoss , Jun 2, 2015 :
    Καλημέρα σας, απο την πρώτη στιγμή που αγόρασα το κινητό είχα πάνω την συγκεκριμένη προστασία οθόνης και μπορώ να πώ ότι είναι η καλύτερη προστασία που είχα ποτε σε κινητό.Ο λόγος; Όταν είδα το κινητό καθώς προχωρούσα να μου πέφτει απο τα χέρια στο δρόμο σε κατηφόρα και να τρέχω να προλάβω μην το πατήσει κανένα αυτοκίνητο μπορώ να πω ότι έπαθα 10 εγκεφαλικά και 32 καρδιακά ταυτόχρονα. Επίσης έπεσε με την οθόνη προς την άσφαλτο ουσιαστικά απο ύψος 1.5 μέτρο περίπου.Αποτέλεσμα? Αυτό που βλέπετε στην φωτογραφία και το κινητό έμεινε ανέπαφο ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ δεν έπαθε ουτε γρατζουνιά. Εννοείται πως την έχω είδη παραγγείλει ξανά.

Attached Files:

KoulisHHH and garidi like this.
  6. gstekas
    Cupcake Jul 16, 2015

gstekas , Jul 16, 2015 :
    ειναι ανθεκτικα; Δηλαδη αν πεσει κατω το κινητο θα σπασει κατευθειαν η μεμβρανη ή θα αντέξει;

7. stratoss
    Donut Aug 18, 2015

8. DinoTheo
    Cupcake Oct 17, 2015

DinoTheo , Oct 17, 2015 :
    Μόλις τοποθέτησα το προστατευτικό τζάμι της οθόνης :) και ευτυχώς όλα πήγαν καλά! Αρχικά να συγχαρώ και εγώ τον φίλο tracer9 για το πάρα πολύ χρήσιμο βίντεο του! Σίγουρα φαίνεται δύσκολο και φοβάσαι μην κάνεις κάποιο λάθος αλλά αν προσέξεις και χωρίς βιασύνη θα το κάνεις σωστά. Ακόμα χτυπάω το κεφάλι μου που δεν το τοποθέτησα από την πρώτη στιγμή που τα πήρα και άνοιξα το πακέτο!:(:mad: Όχι πως έχει γρατσουνιές η οθόνη αφού από την πρώτη στιγμή το έβαλα μέσα στη θήκη του αλλά όπως και να το κάνουμε με τη χρήση όλο και κάποια σημαδάκια έστω και αμελητέα δημιουργούνται... Η υφή του είναι πραγματικά τέλεια γλιστρώντας καλύτερα το δάχτυλο (πήγε να φανεί κάπως ε? :oops::rolleyes::cool:) πάνω στην οθόνη και το σημαντικότερο δεν αφήνει δαχτυλιές!!!:D Πραγματικά αξίζει τα λεφτά της, αν και εγώ δεν την πλήρωσα επιπλέον μου την είχαν μέσα δώρο! χεχε Εύγε για μία ακόμη φορά OnePlus!

9. billsta
    Cupcake Dec 11, 2015

billsta , Dec 11, 2015 :
    Δεν έχει τύχει να μην κολλήσει καλά το tembered. Ατυχία

10. delrules
    Cupcake Jan 23, 2016

delrules , Jan 23, 2016 :
    Καλησπερα,
    Σημερα παρηγγειλα το 1+1 και στο store δεν ειχε προστατευτικο οθονης, παρα μονο για το 2 και το Χ. Λιγο που εψαξα στο ebay εχει απο 1€ αλλα δυστυχως το paypal με φτυνει. Εχετε καμια ιδέα; Υπαρχει περιπτωση να βγει ξανα στο site του oneplus.net ;

11. thanman02
    Cupcake Mar 9, 2016

12. general lee
    Cupcake Apr 10, 2016

general lee , Apr 10, 2016 :
    Παιδια καλησπέρα σημέρα μου επεσε το opx μου και εσπασε η οθόνη!!!Απο λειτουργιές ειναι ok αλλα η οθόνη θρύψαλα!!!!Που το πάω ???Εχω ξενερώσει απιστευτα!

13. general lee
    Cupcake Apr 12, 2016

general lee , Apr 12, 2016 :
    Anyone?Παίδες μονο σε Ναυπακτο βρηκα και οτι αλλο ή δεν ειχε οθονη και επρεπε να την παρω εγω να τους την παω ή δεν αναλαμβάνουν καθόλου

14. derveni
    Gingerbread Apr 12, 2016

derveni , Apr 12, 2016 :
    Προσωπική μου άποψη στείλε το στην μαμά One Plus για την αντικατάσταση της οθόνης μίλησέ τους πρώτα και πόσο θα σου κοστίσει όλο αυτό.

15. general lee
    Cupcake Apr 12, 2016

general lee , Apr 12, 2016 :
    Τους ρώτησα και μου ειπαν 104€ χωρις taxes χωρις shipping χωρις εργατικά!!!Αρα γύρω στο 200 υπολογίζω!Τι να το κάνω 269 εχει καινουργιο....

16. general lee
    Cupcake Apr 14, 2016

17. derveni
    Gingerbread Apr 14, 2016

18. general lee
    Cupcake Apr 14, 2016

general lee , Apr 14, 2016 :
    Το γνωρίζω ειναι Ναυπακτο απλα ψαχνω σε Αθήνα αν υπαρχει κάτι!!Εχω μιλήσει με τους ανθρώπους και αυτη την χρονική περιοδο περιμένουν παραλαβή!Απο την επομενη βδομαδα!

19. dwiadeliat
    Cupcake Oct 27, 2016

20. wrewtrtyut
    Cupcake Dec 23, 2016