1
új oneplus felhasználók

1. G_László_Gyurics_ZuOq
    Eclair Jun 27, 2016

G_László_Gyurics_ZuOq , Jun 27, 2016 :
    nekem DHL-lel küldték a rendelt OP3-t és standard-dal rendeltem én is, DHL csomagkövetőben ott is van, h megjött Budapestre 22-én, csakhogy DHL nem találja magát a csomagot, ezért nem tudják kiszállítani. Nem tudtam, h az OP bármit is küld a postával, azt hittem csak DHL-lel, talán kérdezz vmi veterán OP-osot, prohardver-n is vannak sokan.

2. doramarton.87
    Cupcake Jun 27, 2016

doramarton.87 , Jun 27, 2016 :
    Hát ez baromi jó. Nekem még Németo-ból sem jutott ki a csomagom.
    Ahhoz meg hogy vizsgálatot kérjek, a feladó mindenféle adata kell, amiket nyilván nem tudok, de a OP mégis azt mondja hogy én kérjek vizsgálatot. A postán meg a DHL-nél viszont állítják hogy mindig a feladó kérhet vizsgálatot. Mindenki egymásra mutogat. Röhej az egész... visszakérem a pénzt paypal-on keresztül úgy ahogy van és többet nem tárgyalok ezzel a céggel :(

3. G_László_Gyurics_ZuOq
    Eclair Jun 27, 2016

sajnos itt azért DHL-lel is komoly problémák vannak, h csomagok csak úgy eltűnnek; fórum tele van ezzel

4. doramarton.87
    Cupcake Jun 27, 2016

Nyílván még így is kevesebb ügyfelet veszít a cég, mint amennyien ezek ellenére is megrendelik (esetleg újra) a telefonjukat. Szóval nekik így is megéri. Nekem viszont nem.

5. G_László_Gyurics_ZuOq
    Eclair Jun 27, 2016

DHL most szólt vissza, h lezárult a vizsgálat és ez a csomag sose volt feladva, ők kaptak egy konténert amiben a telefonok vannak, de az enyém nem volt köztük. Szóval nem a DHL a hibás. Jelentettem az OP-nak, mondták ,h intézkednek, de ötletük sincs mikor fognak küldeni újat, mert annyira feltorlódtak a rendelések... na mondom köszi

6. doramarton.87
    Cupcake Jun 27, 2016

Valami nagyon nem stimmel. Azt mondod a DHL szállít minden rendelést, én mégis olyan csomagkövetési számot kaptam, amire azt mondták a DHL ügyfélszolgálatnál hogy majd a posta fogja kiszállítani, szóval náluk érdeklődjek. A posta persze nem tud semmit a csomagról. Most akkor mi van?!

7. G_László_Gyurics_ZuOq
    Eclair Jun 27, 2016

először is úgy látom, különböző fórumokban ,h oneplus X ami te rendeltél az végleg kifutott (jún.15-től) és már nem is lesz restock, nyomottabb áron kiszórták mind, elképzelhető spórolás miatt nem DHL-lel küldték - pl. olvasom, h op3-t Angliában néha a royal mail viszi ki -, a DHL küld sms-t, h ők szállítják ki és onnan kezdve tudod őket nyomkövetni, ha nem kaptál sms-t akkor valszeg tényleg a posta szállítja. Próbáltad megkeresni a posta nyomkövető rendszerben?

8. doramarton.87
    Cupcake Jun 27, 2016

Viccelsz?! Két naponta telefonálok a postával, már ismerem az összes ügyintézőt névről. Megnézik a rendszerükben, de nem találják mert még nem lépett be az országba a csomag. Megnézik a német posta oldalán, és ugyanazt látják mint én a DHL csomagkövető oldalán, hogy 6-án elindult Rüdersdorfból és 7-én megérkezett Feuchtba (mindkettő Németo.) aztán semmi.
    Tuti hogy a posta hozza mert a DHL ügyfélszolgálat szerint amit ők szállítanak, azoknak a csomagoknak 10 számjegyű a száma, az enyém 12 számjegyű, ezeket a német posta szállítja ki.

9. doramarton.87
    Cupcake Jun 30, 2016

doramarton.87 , Jun 30, 2016 :
    Van valami fejlemény?

10. G_László_Gyurics_ZuOq
    Eclair Jun 30, 2016

G_László_Gyurics_ZuOq , Jun 30, 2016 :
    hihetetlen módon tegnap kaptam több e-mailt is a OP-tól, elsőben azt kérték reklamáljak a DHL-nél - na mondom ezek totál hülyék, kb. 1 hete már reklamáltam (filed complaint) és már le is zárult a dolog. De rá 3 percre jött egy másik levél is az OP-tól, h sorry-sorry mi legyen resend vagy refund döntsek, hát resend-et kértem, szóval gondolom most 0-ról indul az egész folyamat. Nálad?

11. doramarton.87
    Cupcake Jun 30, 2016

doramarton.87 , Jun 30, 2016 :
    Irigylem a kitartásod és a bizalmadat.
    Én is reklamáltam a DHL-nél, kaptam complaint id-t, elküldtem a OP-nak hétfőn. Erre kedden írnak egy üzit h reklamáljak a DHL-nél és a complaint id-t küldjem el nekik. Wtf?! Megírtam nekik h már előző nap elküldtem és most már jó lenne ha végeznék a dolgukat mert pontosan 3 hete rendeltem a telefont, 2 hete nyitottam a support ticketet,de eddig még csak az időt húzták és nem jutottunk egyről a kettőre. Tegnap semmi válasz és ma se egyelőre...

12. G_László_Gyurics_ZuOq
    Eclair Jun 30, 2016

G_László_Gyurics_ZuOq , Jun 30, 2016 :
    igazság szerint múlt héten elhatároztam, h a vérbe zaklatom a supportot amíg nem történik vmi, reggeltől-éjfélig 4-5 óránként chateltem a supporttal, hiszen mindig azt ígérték kapok levelet "within 30 minutes", persze sose jött. Szóval kb. 15-ször beszéltem velük, tanulságok:
    - az ügyintéző nevét egy gép generálja, sose volt 2 azonos
    - az ügyintéző semmit nem tud ügyed aktuális állásáról, arra is lusta, h elolvassa ticketbeli dolgokat
    - az ügyintéző urgent-re vagy high priority-re vagy important-ra teszi a tickedet (anélkül, h ennek bármi nyoma lenne vhol)
    - az ügyintéző keres egy kollégát a logisztikánál aki majd tovább viszi az ügyem (ezt kb. 8-szor mondták)
    - a végén megígérik, h 30 percen belül küldenek egy válasz e-mailt, de max 2 óra (az utolsót kivéve sose történt meg)
    - ha azt mondod, h de hát ezt már mind elmondtam korábban, akkor elkéri az email címedet (mintha nem tudná) és a rendelési számodat és kér 3-4 percet (szerintem ez idő alatt másokkal foglalkozik), mintha az adatbázist kotortná miattad
    - lényeg soha nem történik semmi

elég lesúlytó a véleményem erről az egész support dologról, mert egyszerűen érzi az ember, h totál hülyének nézik

Last edited: Jun 30, 2016

13. doramarton.87
    Cupcake Jul 3, 2016

doramarton.87 , Jul 3, 2016 :
    Végre történt vmi. Bár az elmúlt egy hónap után már csak óvatosan örülök..
    A rendelésem státusza pending-re változott és a kifizetett összegnél a payment reversed feliratjelent meg. Ezzel egyidőben pénteken kaptam egy üzenetet a supporttól h bocsánatot kérnek az eddigi kellemetlenségekért (nem érek vele semmit, de most hangzott el először h sajnálják) és leírták h kérnek 3 munkanapot amíg kivizsgálják az esetet és megírják h milyen megoldást tudnak felajánlani. Kiváncsian várom...

14. tarcsy
    Froyo Jul 5, 2016

tarcsy , Jul 5, 2016 :
    Hát gyerekek szomorúan olvasom, hogy nektek ilyen kellemetlenül sikeredett a vásárlás.
    Lekopogom, nekem semmi gondom nem volt.

Sőt.

Június 24-én megrendeltem a telefont (OP3), amire azt írták, hogy 30-án lesz "ready to ship" és legkésőbb Júli 7-én szállítják ki.
    Ennek ellenére 30-án már a kezemben volt a készülék.
    DHL küldött SMS-t, hogy 30-án szállítják ki és kaptam tracking számot, ami tökéletesen működött.
    Csehországon és Lengyelországon keresztül érkezett Budapestre. Reggel 8:55-kor átvette a futár és 16:30-kor hívott, hogy ott van.
    Nem egy életbiztosítás a csomagolás, de kibírta.
    Nagyon sajnálom, hogy nektek ilyen nehézkes, de én azt tartom valószínűnek a DHL rontotta el.

15. L4mie
    Cupcake Jul 7, 2016

L4mie , Jul 7, 2016 :
    Üdv, csatlakoztam :) 22.-én rendeltem 27-én meg is jött.
    Egyenlőre elégedett vagyok vele, kizárólag az idegesít, hogy 5 perc inaktivitás után nem jönnek levelek a telefonra, legyen az privát, céges, vagy a macskáé.... hiába az update 3.2.0 / immáron 3.2.1. a factory reset, mágikus kántálás a telefon felett, semmi eredmény :(

16. tamaske
    Cupcake Jul 7, 2016

tamaske , Jul 7, 2016 :
    egy tipp, adb paranccsal kikapcsolva a doze módot megérkeznek az értesítések.
    adb shell dumpsys deviceidle disable

https://forums.oneplus.net/threads/push-notification-issues.451149/

L4mie likes this.
  17. doramarton.87
    Cupcake Jul 7, 2016

doramarton.87 , Jul 7, 2016 :
    Most kaptam meg a OP "vizsgálatának" eredményét a supporttól. Sajnos mivel eddig se sikerült információt szerezniük a csomag hollétéről, így belátják h elveszett, tehát választhatok a resend és a refund között.
    Én meg írtam nekik h küldjék vissza a pénzemet minél gyorsabban. Részemről befejeztem a oneplus pályafutásomat, mielőtt még elkezdtem volna.
    Kiváncsi vagyok a pénz visszaküldés mennyi időt és akadékoskodást fog igényelni...

18. G_László_Gyurics_ZuOq
    Eclair Jul 9, 2016

G_László_Gyurics_ZuOq , Jul 9, 2016 :
    Nekem sem alakultak jól a dolgaim, support totál hülyének néz, újra és újra megkérdezik ugyanazt, újra és újra küldenek e-mailt, h refund or resend de semmi nem történik. Betelt a pohár, vettem egy másik telefont máshol. Biztosítás pénzt már visszakaptam (~14.5k), a telefon rendelést pedig canceleztem. Ha jelent vmit, a biztosítás cancel után 8 napra került vissza a pénz a kártyámra, bár szerintem az másik cég. Paypal dispute-ot érdemes megemlíteni nekik mert attól jobban kezdenek figyelni, kértem konkrét deadline-t a telefon árának visszautalására, azt mondták 4 nap. Utána jön a dispute, többet nem szarakodok velük; nagyon nehéz elképzelnem, h bármiféle garanciális ügyintézés fitten menne.

19. doramarton.87
    Cupcake Jul 11, 2016

doramarton.87 , Jul 11, 2016 :
    Szombaton kaptam üzenetet a supporttól h elindították a visszautalást ami 1-3 munkanap lesz. De persze a paypal dispute is folyamatban van, remélem tényleg visszakapom végre a pénzemet és elfelejthetjük egymást ezzel az amatőr bandával...

20. G_László_Gyurics_ZuOq
    Eclair Jul 12, 2016

G_László_Gyurics_ZuOq , Jul 12, 2016 :
    Ma reggel megjött a telefon refund is, sztori closed. azt hiszem legközelebb oneplus 5 körül nézek majd vissza, addigra hátha összeszedi magát a "logistic team" akiről annyit hallottam a supporttól /s