4
[ÚTMUTATÓ] OnePlus One - Hogyan nyissunk Bootloadert, telepítsünk Custom Recoveryt és Rootoljunk

?

Hasznosnak találod a cikket?

1. Igen, nagy hasznát vettem.

15 vote(s)
    42.9%
  2. Jól hangzik, ha szükségem lesz rá, visszanézek.

18 vote(s)
    51.4%
  3. Nem, nincs rá szükségem.

0 vote(s)
    0.0%
  4. Elromlott a telefonom!

0 vote(s)
    0.0%
  5. Egyéb, fórumban leírom.

1 vote(s)
    2.9%
  6. XD

1 vote(s)
    2.9%
  1. horvathadam
    Gingerbread Nov 16, 2015

horvathadam , Nov 16, 2015 :
    Hello,
    másold rá a telefonra, majd custom recoveryből tudod telepíteni. Ez például biztos, hogy jó ezzel a módszerrel.

Whiszkys likes this.
  2. Whiszkys
    Cupcake Nov 17, 2015

Whiszkys , Nov 17, 2015 :
    Hello!
    Megpróbálkozom vele és tudósítok az eredményről.
    Köszönöm!

3. Skorpio7
    Cupcake Nov 18, 2015

Skorpio7 , Nov 18, 2015 :
    sziasztok, pár napja vettem egy oneplus x-et, és olyan problémám adódott, hogy a számítógép nem ismeri fel a készüléket, azt írja, Unknown Device. Egyetlen egyszer sikerült észrevennie, akkor telepítettem az USB drivert, amit beadott, de azóta megint csak Unknown Device lett.

4. Zozo74
    Cupcake Feb 27, 2016

Zozo74 , Feb 27, 2016 :
    Sziasztok! Az istenért sem tudom frissíteni a OnePlus One-t. A frissítést letölti de nem akarja telepíteni.Ez a os verzió van rajta Cyanogen 12.0 YNG1TAS213 5.0.2
    És a TWRP 2.8.7.0. Valaki tudna segíteni! Előre is köszönöm

5. Gabi89
    Eclair Feb 28, 2016

Gabi89 , Feb 28, 2016 :
    TWRP miatt nem megy az OTA. Két megoldás van, vagy visszarakod a gyári recovery-t és onnan menni fog az update, vagy keresel egy olyan ota zip-et amit lehet custom recoveryből is flashelni.

Signed flashable zips
    cm-12.1-YOG7DAS2K1-bacon-signed.zip
    http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/general/official-cm11s-roms-ota-updates-t2906746

// Mondjuk én a tiszta telepítés híve vagyok fastboot-ból, az a tuti. :) Vagy minimum a frissítés után egy factory resetet csinálj! Így biztos nem lesznek anomáliák,újraindulások,merülések stb... //

6. Zozo74
    Cupcake Feb 29, 2016

Zozo74 , Feb 29, 2016 :

Köszönöm,de hogy tudnám visszarakni a gyári recovery-t

7. Zozo74
    Cupcake Feb 29, 2016

Zozo74 , Feb 29, 2016 :
    Sikerült! Végre már :)

8. vinpilu
    Gingerbread Feb 29, 2016

vinpilu , Feb 29, 2016 :
    Akkor azt hiszem, hogy a Gabi által linkelt cm-12.1-YOG7DAS2K1-bacon-signed.zip mellé le kell töltened még egy fastboot verziót is innen: https://cyngn.com/support (ezt: cm-12.1-YOG7DAS2K1-bacon-signed-fastboot-bed37f2e18.zip). Ebből kinyerheted a recovery.img fájlt, ami az eredeti CM recovery. Aztán ezt fastboot mode-ban tudod flashelni a telefonra (ez a következő részlet 1-es pontja, aztán 2-3, hogy hogyan kerül a telefonodra, majd azután a legfrissebb ROM):
    1. You can also download the latest Cyanogenmod from https://cyngn.com/support. To flash your recovery, download the "fastboot" version and extract the "recovery.img". Place that one on the internal storage of your device.
    2. Boot into fastboot and use the commands "fastboot erase recovery" and "fastboot flash recovery recovery.img" . (as some of the users stated here in this topic).
    3. After that, boot into recovery again, and flash the cm-12.1-YOG7DAS2K1-bacon-signed.zip (Gabi89 hozzászólásából).

Szerk.: Na, mire bepötyögtem, addigra végeztél. Gratula! :)

9. Zozo74
    Cupcake Mar 3, 2016

Zozo74 , Mar 3, 2016 :
    Köszönöm azért a segitséget

10. robcrusoe
    Cupcake Apr 14, 2016

robcrusoe , Apr 14, 2016 :
    Rootolt a mobilom, TWRP van rajta. Abban kérek szépen segítséget, hogy a mostani COS 12.1 helyett, amint a 13-as kijön ide, akkor szeretném teljesen gyári állapotba hozni. Az még OK, hogy a gyári image fájlt felrakom, de szeretnék megszabadulni a TWRP-től és lezárni a bootloadert, hogy az OTA működjön a jövőben. Gondolom, e kettő feltétele az OTA működésének. Jól gondolom?

Kaphatnék szájbarágós magyarázást, hogy mit kell tennem lépésről-lépésre?

Sajnos nem értem a topicban a Telefonunk gyári rendszerének visszaállítása posztot :-((

- Felrakom a képfájlt (amint lesz 13-as)
    - fastboot módban telepítem ÚJRA a TWRP-t? Még egyszer?

És csak utána telepíthetem a Bootloader Toggle és a Tamper Bit Toggle fájlokat?

Köszönöm!:)

11. horvathadam
    Gingerbread Apr 14, 2016

horvathadam , Apr 14, 2016 :
    Hello,

akkor neked a kézi telepítést kell elvégezned, és a TWRP-t nem kell telepíteni. Ezzel a parancsal csak elindítod a TWRP-t, hogy tudd telepíteni a fájlokat. Miután újraindítod a telefonod, a TWRP nem lesz rajta.

12. Gabi89
    Eclair Apr 15, 2016

Gabi89 , Apr 15, 2016 :
    Hello

Két fontos infó!
    1. A nyitott bootloader maradhat ez nem befolyásolja az OTA érkezését.
    2. A Twrp -t nem kell újrarakni mert a gyári image felülírja majd amikor felrakod.

Le kell tölteni ezt, és kicsomagolni. Amint kijön a gyári image azt az előbb letöltött program mappájába szintén ki kell csomagolni. Ezután a telefonon: Beállítások -> A telefonról -> Build szám-ra 7x, majd Beálítások -> fejlesztői lehetőségek: speciális újraindítás és usb hibakeresés engedélyezése. Majd csatlakoztatni a géphez és fastboot módba rakni (bekapcsoló gomb + hangerő fe) Amennyiben a Windows felismerte a telefont és a driverek fent vannak, indítsd el az Adb_Fastboot6.0 mappában a cmd -t (parancssort).

fastboot devices - Ezzel lehet ellenőrizni, hogy a gép biztosan látja-e a telefont. Ezek után jön maga a rendszer flashelése, amire egyelőre nem tudom a parancsokat mivel nincs kint a 6.0-ás image. A példa kedvéért 5.1.1 alatt a következők voltak:

Code:
    fastboot flash boot boot.img
    fastboot flash system system.img
    fastboot flash recovery recovery.img
    fastboot flash cache cache.img
    fastboot flash modem NON-HLOS.bin
    fastboot flash sbl1 sbl1.mbn
    fastboot flash dbi sdi.mbn
    fastboot flash userdata userdata_64G.img
    fastboot flash aboot emmc_appsboot.mbn
    fastboot flash rpm rpm.mbn
    fastboot flash tz tz.mbn
    fastboot flash LOGO logo.bin
    fastboot reboot
    (nyilván nagy eltérés nem lesz)

Igazából nem annyira bonyolult mint amennyire a leírás alapján látszik. :D Itt van egy videó az egész műveletről.

13. robcrusoe
    Cupcake Apr 15, 2016

robcrusoe , Apr 15, 2016 :
    horvathadam és Gabi89: nagyon szépen köszönöm!

Gabi89 leírásából nekem az jön át, hogy pusztán a gyári image-t kell rakni, s attól helyreáll az eredeti recovery is...

Olyat csinálhatok, hogy - ki akarom kerülni a parancssoros mókolást, mert mint sejthető, béna vagyok hozzá -, hogy amint kijön a 13-as image fájl, mentés után USB-re másolom, OTG-vel az USB-t a mobilra csatolom, wipe minden a mobilon, OTG-vel az image fájlt felrakom.

Így lesz egy szűz 13-asom. Ha ezen nyomok rögtön egy gyári beállítások visszaállítását, akkor törlődik a TWRP, s visszajön a gyári recovery? Nagyon szeretnék parancssoros varázslatok nélkül OTA-képes állapotba jutni.

Köszönöm!