1
[VODIČ ZA KUPNJU] - Rasprava o nabavi OnePlus asortimana, kupnja, dostava ...

1. wea3el
    Honeycomb Feb 13, 2016

wea3el , Feb 13, 2016 :
    Pozdrav narode.

Jel ima neko X i One? Treba mi poređenje da bih se odlučio pri kupovini. Burazeru treba fon pa ne znam da li je X dobar kao One (odgovarao bi mu manji ekran).

Zna li neko zašto je tolika razlika u ceni za USA i EU? X u USA košta 250USD a u EU je 270EUR!

2. Franjo
    Jelly Bean Feb 14, 2016

Franjo , Feb 14, 2016 :
    Imam OPO i kad bi birao između ta dva, opet bi uzeo taj. Razlika u cijeni je zbog poreznih zakona EU, carine...

wea3el and Astraion like this.
  3. matija646
    Jelly Bean Feb 14, 2016

matija646 , Feb 14, 2016 :
    Da mene pitaš, one all the way
    Velicina ekrana je taman, brzo će ju uhvatit, a da ne govorimo o tome koliko je opo bolji po pitanju dev svijeta i xda stranica
    X mi je prekrasan, ali meni osobno opo ima veliku prednost upravo zbog dev svijeta

wea3el likes this.
  4. wea3el
    Honeycomb Feb 15, 2016

wea3el , Feb 15, 2016 :
    Hvala! @Franjo @matija646

Jel prvi post i dalje ažuran što se tiče nabavke?

Ja sam u Srbiji ali može da mi stigne u nemačku pa drugar iz Švajcarske da ga preuzme.
    Jel može da se pošalje u poštu u nemačku ili tako neka fora?

5. jartukovic
    Ice Cream Sandwich Community Expert Feb 15, 2016

jartukovic , Feb 15, 2016 :
    Definitivno ONE, bolji support, ogroman comunity, meni je i ljepši i draži i od TWO kojeg imam doma. Da kupujem sada mob opet bi njega uzeo u tom cjenovnom rangu.

6. mmegla
    Cupcake Feb 15, 2016

mmegla , Feb 15, 2016 :
    Gdje su iz web storea nestali Anti fingerprint screen protectori za One? :confused:
    Hoću zamijenit stari koji sam bio loše stavio i nema za naručit...

7. matija646
    Jelly Bean Feb 16, 2016

matija646 , Feb 16, 2016 :
    možeš tako naručit, samo se dogovori sa prijateljem na koju adresu i gdje, da budeš siguran da će ga on dobit i da će ti ga donijet
    prvi post nisam već neko vrijeme pogledao, ali vjerujem da je ažuran maksimalno

wea3el likes this.
  8. xsonz
    Cupcake Feb 16, 2016

xsonz , Feb 16, 2016 :
    Pozdrav ekipa, jedno brzinsko pitanje.

Vidim da je OnePlus poceo (moguce da je vec dugo ta mogucnost) shippat u Hrvatsku pa me zanima ako tko zna da li ima carine/kolika je carina.

Uzeo bi si OnePlus 2 ali vidim da salju iz USA, i sa cijenom od 345€, nekako mi se neda jos dat 70ak eura na carinu.

(Amazon ne dolazi u obzir jer pretjeruju sa cijenom, samo su prebacli eure u funte..pa cijena 1000kn gore. -.-' )

Thanks,
    Xsonz

IvanMuse likes this.
  9. matija646
    Jelly Bean Feb 16, 2016

matija646 , Feb 16, 2016 :
    Ako se ne varam (nisam kupovao dvojku pa nisam siguran)
    Carine nema, jer kako nije bilo za one jer smo u eu, nebi trebalo bit ni za ovoga
    Samo pazi da ti lokacija iz koje kupuješ bude složena na hrvatsku (zastavica na dnu stranice)

10. Franjo
    Jelly Bean Feb 17, 2016

11. IvanMuse
    Ice Cream Sandwich Feb 21, 2016

IvanMuse , Feb 21, 2016 :
    Meni nije nikakvu carinu naplatilo...

12. ivanchosrb
    Cupcake Mar 8, 2016

ivanchosrb , Mar 8, 2016 :
    Ja bih svima savetovao da zaobiđu ove telefone, zbog izuzetno loše podrške kupca. Jer svi mislimo ma neće meni da se desi....e pa hoće. Imam problem da se moj OPO (koji je do tada bio ostvarenje mog sna, najbolji telefon svih vremena) počeo restartovati sam od sebe. Bilo koja aplikacija, da li želiš da telefoniraš, da li ga držiš i nešto radiš ili samo stoji i niko ga ne dira, da li je na Airplane modu nije bitno....malo, malo pa restart.
    Onda dolazi noćna mora, em što moj savršeni telefon ne radi, što nemogu ni poslovno, ni privatno da funkcionišem, još tehnička podrška ne čita šta pišem, posle agonije zakazivanja remote seanse i konstatacije da je hardver problem, dolazimo do RRR (Return, Repair, Replacement) koji ne odgovara na mailove po 7 dana.

Na kraju smo došli da je telefon skroz prestao da radi. Ja i daljem čekam da se gospoda iz RRR smiluju da napišu na koju adresu, o svom ličnom trošku, da pošaljem telefon. Od podizanja tiketa 25.01.2016 natezanje traje i dalje....

13. Fran23
    Cupcake Mar 13, 2016

Fran23 , Mar 13, 2016 :
    Pozdrav!
    Uskoro bi kupovao Oneplus ali ne znam koji se više isplati uzeti One ili Two.
    I zanima me još je li paypal ima kakvu proviziju kada placam preko njega.
    Hvala!

14. Franjo
    Jelly Bean Mar 15, 2016

Last edited: Mar 15, 2016

15. vuja78k
    Cupcake Mar 16, 2016

vuja78k , Mar 16, 2016 :
    Pozdrav svima.
    Naišao sam na ovu temu guglajući malo o OnePlus telefonima.
    Zanima me nekoliko stvari.
    Koji telefon je najbolje kupiti OPO, OPT ili OPX (prvenstveno pitam zbog kamere)?
    U slučaju da želim naručiti (živim u Banjoj Luci, BiH), koja je najjeftinija varijanta? Da li da pokušam preko nekih rođaka u Švedskoj ili slično?
    Na OLX.ba (nešto kao Amazon za BiH) sam našao:
    - OPX za 530KM (270 eur) sa garancijom od 24 mjeseca preko neke Njemačke firme ukoliko sam dobro shvatio.
    (http://www.olx.ba/artikal/19806313/oneplus-x/)
    - OPO za 600KM (305 eur) sa garancijom od 12 mjeseci.
    (http://www.olx.ba/artikal/13679339/oneplus-one-16gb-rom-quad-core-2-5-ghz-ram-3gb/)
    - OPT za 930KM.
    (http://www.olx.ba/artikal/20638431/oneplus-two-2-octa-64gb-4gb-ram-5-5-fhd-jedini-u-bih/)

Izvinjavam se ako je postavljanje ovih linkova zabranjeno.

Ono što mene zanima jeste da li je bolje da naručim preko ovih linkova, ili preko rođaka u Švedskoj. Šta će mi se više isplatiti?

Unaprijed hvala svima koji budu raspoloženi da mi odgovore i pomognu.
    Pozdrav.

16. Franjo
    Jelly Bean Mar 16, 2016

17. vuja78k
    Cupcake Mar 17, 2016

vuja78k , Mar 17, 2016 :
    Sve je uračunato u cijenu. Recimo ja bih kupio OPT, i on je oko 600KM, a ovdje na ovom sajtu je oko 900KM. Mislim da mi se više isplati da neko ko je u EU kupi za mene za 600KM (ne plaća se poštarina ni carina koliko sam shvatio i pošalje mi busom npr.), nego da plaćam 900+KM.

18. Franjo
    Jelly Bean Mar 17, 2016

19. breza_li
    Cupcake Mar 17, 2016

breza_li , Mar 17, 2016 :
    Pozdrav,
    narucio bih oneplus x sa službene stranice, pa me zanima ako je netko narucivao u hrvatskoj da mi kaze jeli ona cijena 269 eura konacna ako stavim standardnu dostavu sto pise da je besplatna? nema carine i pdv-a? i koliko bi trebalo odprilike mobitelu da stigne? Tko dostavlja mobitel u Hrvatskoj, sta ako se ne zadesim u kuci kad mi donesu?

Last edited: Mar 17, 2016

20. mant00
    Gingerbread Mar 17, 2016

mant00 , Mar 17, 2016 :
    Konacna, nema carine i PDV. Meni je dostavio DHL, dobijes tracking number i pratis pa otprilike znas kad ce doci. Prvi put sam odabrao standard shipping i stiglo je za 7 dana, drugi put priority shipping i stiglo za 2 dana, cak je dostavljac nazvao pola sata ranije na mob i rekao da ce doci za pola sata ako sam kod kuce.