1
[VODIČ ZA KUPNJU] - Rasprava o nabavi OnePlus asortimana, kupnja, dostava ...

1. breza_li
    Cupcake Mar 20, 2016

breza_li , Mar 20, 2016 :
    ok, hvala :)

2. crothunder
    Cupcake Apr 20, 2016

crothunder , Apr 20, 2016 :
    Da šeram svoje iskustvo.

Naručio OP2 u nedjelju navečer, u ponedjeljak ujutro dobio potvrdu na mail. Preko Acc sam dobio Track ID od DHL-a putem kojeg mogu pratiti kretanje paketa. Prosla su 3 dana od narudžbe, izabrao sam standardnu dostavu. Piše da je planirana dostava u ponedjeljak, 25.04. do kraja dana.

Can't wait for the beast! :)

matija646 likes this.
  3. kvaju
    Froyo Jun 23, 2016

kvaju , Jun 23, 2016 :
    Mislim se da naručim OP3.

Ja sam iz BIH, i zanima me sljedeće:

Imam osobu u HR na čiju bi adresu naručio telefon, a platio bih iz BIH, vidim PayPal opcija samo za US vrijedi?
    Ako bi plaćao karticom, pošto živim u BIH, dali će to predstavljati problem, pošto plaćam iz BIH, a adresa na koju dolazi telefon je u HR?

4. matija646
    Jelly Bean Jun 23, 2016

matija646 , Jun 23, 2016 :
    ako već imaš osobu u rh koja bi to dobila za tebe, šta ti nije jednostavnije toj osobi uplatit novce za kupnju, nek on plati i stavi adresu dostave kod sebe, i kad ga dobije ti javi i dogovorite primopredaju
    jednostavnije tako i puno lakše u smislu zezancije sa plaćanjem paypalom (ukoliko neće prolazit zbog različite zemlje plačanja i trgovine na njihovoj stranici), ukoliko bude problema zbog zemlje koja nije podržana za slanje od njih i slično
    osim ako ti kolega/kolegica nema paypal ??
    i plaćanje za paypal je moguće u svim zemljama normalno, ja dok sam kupovao jedinicu hrvatska nije bila podržana zemlja za direkt kupnju, naručio sam u njemačku i onda proslijedio u hrv, dakle ista situacija kao i tebi sad, jedino sam lokaciju na stranici stavio njemačku
    tako da bi tebi vjerojatno prošlo da staviš hrv lokaciju/trgovinu na stranici, hrvatsku adresu za dostavu, i da ti platiš sa svojim parama / acc na paypalu, samo provjeri da imaš dobru zemlju stavljenu kao trgovnu (zbog punjača i verzije samog uređaja)
    ukoliko ne prolazi tako, neka ti kolega iz hrv kupi i plati sa svojeg paypala

kvaju likes this.
  5. mlulic
    Honeycomb Jun 27, 2016

mlulic , Jun 27, 2016 :
    Bok svima!
    Upravo se spremam kupiti OP3, ali vidim neke nelogičnosti na webu...
    Uzeo bi h si dodatno bundle, i cijene u inicijalnoj ponudi nemaju veze sa cijenom nakon odabrane ponude; kao što možete vidjeti dolje:

Je li bug u pocentoj screen ponudi, ili je bug nakon odabira ponude?

6. zeljko
    Gingerbread Jun 28, 2016

zeljko , Jun 28, 2016 :
    Koliko se sjećam, na lansiranju je veći bundle bio oko €60, a manji €30 i nešto. Žale se ljudi kako im je izbagiran site.

Sam case je bio preko €20, osim sandstone.

7. mlulic
    Honeycomb Jun 28, 2016

mlulic , Jun 28, 2016 :
    Točno, i dalje stoji opcija kupiti bundle po toj cijeni, no nakon odabira telefona stoji gore prvi screenshot. Dakle bug je taj "Free". Sve OK, dilema riješena. Puno hvala. :)

8. Coolmer
    Cupcake Jul 7, 2016

Coolmer , Jul 7, 2016 :
    Pozdrav svima iz Zagreba,

imam jedan problem i pokušao sam adresirati OnePlus podršku direktno putem ZenDeska, ne znam da li imaju kakav ured/servis u Hrvatskoj ili negdje u ovoj regiji.

Prošle godine kupio sam njihov novi uređaj OnePlus 2 i radio je jako dobro, tu i tamo imao je iz dogradnje u dogradnju sustava neke dječje bolesti, ponekad neko usporenje i slično ali bio sam recimo zadovoljan baterijom, nakon što sam dogradio zadnji OS baterija mi je počela trajati sve kraće i kraće, znači u zadnjih mjesec dana s tri dana pala je na aktualnih 7 sati, provjerio sam sve na mobitelu i nakon toga pokušao kontaktirati njihovu podršku, malo sam iz iritiran njihovim odgovorom od jutros nakon dva tjedna razgovora prosljeđivanja podataka, sve što se moglo odraditi u nekoliko minuta odužilo se kako me kontaktiralo pet različitih ljudi, očajno loše da nemaju agenta koji preuzme slučaj posveti ti se od početka do kraja, i svaki piše svoje, te iz minutu u minutu izmjenjuju mišljenje, detaljno možete vidjeti na
    https://drive.google.com/open?id=0B9Bewd5xtNo9Y3U3N1ZOd045Ym8

Stoga ako ima itko kakav savjet, hvala.

Last edited: Jul 8, 2016

9. zeljko
    Gingerbread Jul 7, 2016

zeljko , Jul 7, 2016 :
    Svagdje te između poziva prebacuju od agenta od agenta, samo što bi svi prethodni razgovori trebali biti zabilježeni u CRM sustavu pa se agent ima na što nadovezati.

10. Coolmer
    Cupcake Jul 8, 2016

Coolmer , Jul 8, 2016 :
    Ma to je obična sramota, taj xiamoishop.com gdje je uređaj kupljen prošle godine više ne postoji a ovi se odriču odgovornosti za svoj uređaj, odlična im je garancija, sva sreća da nisam nešto skuplje naručio, ovo je dobra škola, nikad više.

Last edited: Jul 8, 2016

11. zeljko
    Gingerbread Jul 8, 2016

12. G_Ivan_Smoljo_msTq
    Cupcake Jul 8, 2016

13. zeljko
    Gingerbread Jul 8, 2016

zeljko , Jul 8, 2016 :
    Obično nazovu pa se dogovorite. Supruga radi blizu stana pa obično zamolim da ostave tamo.

14. G_Ivan_Smoljo_msTq
    Cupcake Jul 8, 2016

G_Ivan_Smoljo_msTq , Jul 8, 2016 :
    hvala

15. Franjo
    Jelly Bean Jul 9, 2016

Franjo , Jul 9, 2016 :
    Koliko je meni poznato, garancija ti vrijedi ako si kupio direktno od Oneplusa, a ne nekog treceg prodavaca.

16. matija646
    Jelly Bean Jul 9, 2016

matija646 , Jul 9, 2016 :
    nažalost naučio si to na teži način i onaj najgori
    takve stvari uvijek kupovati od OEM proizvođača i njihovih stranica upravo zbog takvih situacija
    koliko ja znam, garanciju daje onaj koji prodaje uređaj, osim ako nije drugačije navedeno, a i sa druge strane kupio si uređaj na "kineskoj" stranici, ne na OEM stranici, tako da...
    možda na nekim 3rd party stranicama bude povoljnije, ali đabe ti to ako poslje imaš komplikacije oko reklamacije ili nekog kvara, ili stranica nestne kao u ovom slučaju
    bolje platit više direktno kod proizvođača i onda znaš da si 100% siguran u slučaju kvara ili nekog problema i da će uvijek postojat neko riješenje
    sry što moram ovo ovako reći, ali za*ebo si sam sebe nepotrebno, jer sad imaš veću štetu nego da si kupio sa ove stranice i platio malo više u startu

Last edited: Jul 9, 2016

17. nicopico
    Cupcake Jul 11, 2016

Franjo and zeljko like this.
  18. sorad3n
    Cupcake Jul 19, 2016

sorad3n , Jul 19, 2016 :
    Dakle ako narucim oneplus 3, neću platiti carinske troškove(živim na podrucju Hrvatske), bez obzira ako uređaj šalju iz UK koje je nedavno izišlo iz EU.

19. zeljko
    Gingerbread Jul 19, 2016

20. nerazzurro
    Ice Cream Sandwich Jul 19, 2016

nerazzurro , Jul 19, 2016 :
    UK još uvijek nije pravno izašla iz EU makar su izglasali izlazak(do razduživanja smo ok s UK tržištom).imao sam početkom 7mjeseca veći paket iz UK-a i nikakvih problema..